Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik fajta víz az egészséges...

Melyik fajta víz az egészségesebb? Miért?

Figyelt kérdés

1. A csapvíz vagy az ásványvíz? vagy valamilyen arányban például 50-50% fogyasztani őket esetleg?

2. És a szénsav mennyire ártalmas?


Igazából én már szinte minden más italt száműztem az életemből, kivétel ha elmegyek szórakozni (ami nagyon ritka) akkor megiszok 2-3 sört, és ha suliban fontos dolgozatom lesz akkor 1 energiaitalt, egyébként a kávé, cukros üdítők, cola, szeszes italok kilőve. Mondjuk teát néha-néha iszok, viszont napi szinten ásványvízet, amiről azt is hallottam, hogy nem jó sokáig ugynazt a típust fogyasztani.



2016. máj. 20. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a 3. típusra voksolok, vagyis a saját telkem fúrt kútjából frissen nyert valódi ásványvízre. Az a lélekre is jótékony hatással van, no nem valami ezoterikus értelemben hanem azért mert ingyen és korlátlan mennyiségben áll rendelkezésemre.
2016. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire egészségtudatosnak lenni, olyan vizet iszol, amilyenhez éppen kedved van. Semmi jelentősége. A szénsavnak se.
2016. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

szénsavmentes ásványvíz a jó

a csapvíz fos.

2016. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olyat nem iszok amiben cukor van, évekig ittam olyanokat, úgy vagyok vele mintha cigivel vagy droggal kínálnának nem fogadom el mert félek, hogy rászokok.

Nem is az, hogy cukor hanem rá van írva, hogy gyermekek figyelmére és egészségére káros hatást gyakorolhat...

2016. máj. 20. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Szénsavmentes ásványvíz.

Magyarországon egyébként állítólag sok helyen fogyasztható a csapvíz,viszont annak aki városban lakik én egyáltalán nem ajánlanám.Nálunk pl olyan szinten klóros a víz,hogy habzik..

2016. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy a klórtól habzik.
2016. máj. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A legegészségesebb a sima csapvíz. (Abban kevesebb ásványi anyag van, így nem kell attól félni, hogy valamelyikből túl sokat viszel be. És így nem lesz felesleges műanyag hulladék sem, amit nagyon nehéz kezelni (és így már a környezetedet is egészségesebbé tetted).)

Szerintem, ha a táplálkozásod nem megfelelő, akkor szükség lehet arra a plusz ásványi anyag bevitelre.


A szénsavról annyit, hogy nem mindenki bírja. Van, aki sokat iszik belőle, és ég tőle a gyomra. :)

2016. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7-es Te a táplálkozással kapcsolatban is képben vagy? :)
2016. máj. 24. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak egy kicsit. :D Attól függ, mire vagy kíváncsi.
2016. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Trevor. ***** válasza:

A szénsavmentes ásványvíz a legegészségesebb. Több ezer éve már a föld alatt van, teljesen tiszta, nincs hozzáadva semmi. A szénsav hosszú távon károsíthatja a csontokat.


Mondjuk én utálom a nem bubis vizet, valahogy nincs íze.

2016. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!