Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Cola helyett valami egészséges...

Kecskebéka111 kérdése:

Cola helyett valami egészségesebb!?

Figyelt kérdés

Pár éve, talán 1-2, rá vagyok függve a colára, és nem birok vele leállni.

Naponta veszem, de nem kellene, ezzel tisztában vagyok, de amint bemegyek a boltba, nem is gondolkodom, hogy mit kéne hogy vegyek, csak egyből a cola az amit meglátok, és meg is veszek.

Próbáltam azt, hogy naponta többször is vizet inni helyette, de a szervezetem kívánja, és nem tudok vele mit csinálni.

Energia itallal is ez volt, csak rászoktam a colára, és az már nem hiányzik.

Hallottam már olyanokat, hogy kellene helyette valami más üdítőt innom, hátha a coláról leszoknék, de egyszerűen valahogy nem megy.

Valami praktikus dolog, ami be vállt valakinek?

Vagy esetleg valami tanács?



2016. okt. 22. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első 1 hetet kell kibírnod és utána már nem fogod úgy kívánni.
2016. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

"de a szervezetem kívánja, és nem tudok vele mit csinálni"


Ez itt a nagy önfelmentő hazugság. A szervezeted is te vagy. Ha ezt nem látod be, akkor csak vergődni fogsz és keresni a kifogásokat. A megoldás, hogy többé nem iszol kólát. Igen, ez ilyen egyszerű.

2016. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél zerot. Vagy 2 heten keresztül minden nap igyál meg 2 liter vizet. Kóla mellet. Vedd rá magad.
2016. okt. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Illetlen Levesek 4 ***** válasza:
100%

A koffeinfüggőség elég könnyen kialakul, de szerencsére könnyű leszokni róla. Pár hétig nem iszol kólát, és utána már nem is fog hiányozni. Közben lehetnek enyhe elvonási tünetek (ingerlékenység, fejfájás, stb), de ki lehet bírni simán.

A koffein szerencsére nem heroin: elég az önmegtartóztatás.

2016. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Ez itt a nagy önfelmentő hazugság. A szervezeted is te vagy. Ha ezt nem látod be, akkor csak vergődni fogsz és keresni a kifogásokat. A megoldás, hogy többé nem iszol kólát. Igen, ez ilyen egyszerű." ezt a (csak akaraterő kell" dumát kérlek add be egy több éve heroinon függőnek.
2016. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én a kávéval voltam így! Egy időben nagyon ráfüggtem, napi 5 csésze lement. Én szép fokozatosan csökkentettem. Heti -1 csésze. A végén cikória kávét ittam, hogy az íze meglegyen, végül elhagytam.


Lehet neked is ez kéne. Kevesebbet inni, majd a végén pl csak kóla ízű szörpöt inni, és a végén elhagynád.

2016. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm

2. Hát oké. De ha nem tudok ellent mondani, akkor hogy?

3. Naponta amúgy is lemegy 2-3 liter víz a cola mellett :/

4. Neked is köszönöm.

5. Van benne valami.

6. Köszönöm a tanácsot, megpróbálom!

2016. okt. 24. 18:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is megittam naponta másfél-két liter kólát.

Elkezdtem egyre több vízzel hígítani, végül sikerült teljesen leszoknom róla. Helyette vizet, időnként különböző teákat iszom.

2016. nov. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!