Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok valamit ajánlani a...

Tudnátok valamit ajánlani a kávé helyett, amivel szintén túlélem a korai "hulla vagyok" állapotot, és valamivel egészségesebb is?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Kellö mennyiségü alvás, sport, napi min. egy óra mozgás a szabadban.
2015. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:

A kérdésed alapján komoly félreértésekbe estél.


Teljesen mindegy, hogy milyen serkentővel akarod áthidalni a reggeli fáradtságot, az úgysem lesz egészségesebb a kávénál. Nem maga a kávéfogyasztás egészségtelen, úgyhogy nyugodtan maradj annál, illetve ha az ízével van bajod, akkor válts egyéb koffeinforrásra (pl. tea vagy koffeintabletta).


Ha magát a reggeli fáradtságot akarod megszüntetni, akkor viszont serkentők helyett az okaival kell foglalkoznod, amik jellemzően a következők:

– maga a koffeinfüggőség (ha szombat reggeltől leteszed, hétfőn már új ember lehetsz)

– kevés és/vagy rendszertelen alvás (csak akkor tudsz minden reggel friss lenni, ha minden nap kb. ugyanakkor kelsz és fekszel).

– kiegyensúlyozatlan táplálkozás (pl. vitaminhiány)

2015. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nehezen fog menni.

A kávéban van egy csomó antioxidáns, ami nagyon egészséges, úgyhogy szerintem megtaláltad, amit kerestél.


Van még a mate tea, ami egészséges ugyan, de közel se pörget annyira.

Meg vannak az amfetaminok, ami meg pörget, csak nem túl egészséges.

2015. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
zöld tea
2015. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva, semmi olyan különleges nincs benne, ami nélkül nem bírnám ki a reggelt, inkább csak az íze miatt iszom, napközben is. Tehát inkább valami olyan kellene, ami hasonlóan finom.
2015. nov. 9. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Az már egész más, ha nem serkentőnek használod... Rég elhagytam volna a kávét, ha serkentene, az nem természetes, de rám nem hat, arra a citrom jó nekem.


Nehéz dolog. Csak a kávénak van kávéíze, sajna, én sem tudtam még szakítani vele, pedig nem tartom ideálisnak, bekavar az emésztésbe, állítólag a magnéziumhiánnyal is összefügg egyes embereknél (az étrendem miatt erre nekem figyelnem kell s lehet, hogy ilyen vagyok)... De nem könnyű. A kakaót is kedvelem, de az más és örülök, hogy alacsonyan van ma már a csokivágyam, veszélyes lenne újra behozni, így se könnyű fogynom.

Néha gyömbéres tojástejet iszom a kávés tojástej helyett, de ez másoknak miért is segítene? S ott a tea, amit ugyanúgy szeretek és ugyanúgy nem élénkít, de persze teljesen más.

Ha valaki tejeskávét iszik (tágan értelmezve a tej fogalmát... én kókusztejet, máktejet és tojástejet használok, a kávét nem tudom üresen inni. édesítés nem kell, azt már leépítettem), annak a fahéjas és karamellás italok is alternatívát jelenthetnek.

S persze akarni kell a változást, lagymatag motivációval nem épül le egy makacs, régi szokás... :( Én nem tartom kifejezetten egészségtelennek a kávét, így az egészségtudatosságom nem segít.

2015. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"Szerencsére" én is tejeskávét iszom, körülbelül 2 dl tej mellé fél dl kávét, csak ezt sajnos napi háromszor is. Nagyon ízlik, és nagyon szeretem, de nyilván az a placebo hatás is megvan, hogy csak emiatt vagyok napközben friss. Ezért keresek valami alternatívát a kávé helyett.
2015. nov. 9. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!