Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik jobb? Fekete Tea vagy...

Melyik jobb? Fekete Tea vagy sima kávé?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és hétvégenként általába sokáig fenn szoktam ülni kb. 4-5, és kb. 11 kor már hulla fáradt vagyok ezért van hogy iszok egy kávét, vagy egy fekete teát. Nos tudom, hogy mind2 káros, mert van benne koffein, de melyik jobb amelyik nem annyira káros a szervezetre?

előre is köszi:D

Teákból Lipton Yellow Label-t. vagy Pickwick Fekete teát szoktam inni..


2016. nov. 21. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen a tea egészségesebb.
2016. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Maga a tea egészségesebb, de a filteres tea igazából nem tea, csak értéktelen törmelék. Semmiféle hatóanyag nincs benne, aroma sem sok. Gyakorlatilag mintha vizet innál, annyit "ér". Ilyen szempontból nyilván még mindig egészségesebb a kávénál.


A valódi fekete tea (szálas)már más kérdés, abban tényleg van koffein.

2016. nov. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
78%
Alapvetően nem káros egyik sem. Az a káros, ha túl soka koffeint tolsz, illatve hogy serkentővel tartod magadat ébren. Szóval ha úgyis a hatás dönti el, hogy menyit iszol belőlük, akkor ilyen szempontból mindegy, hogy melyiket tolod. Igyad azt, amelyik jobban esik vagy jobban beválik.
2016. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Na, épp írni akartam, de megelőztek. A koffein nem káros. Nagy mértékben pedig minden az, ugye oxigénmérgezés is létezik, akkor ugye a koffeinről még könnyebb elhinni. De igen, a tea egészségesebb, bár engem kevésbé pörget. 15 évesen napi 1 kávénál ne nagyon igyál többet.
2016. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

a kávé gyorsabban hat és hamarabb kiürül

a fekete tea lassabban hat és tovább tart.

2016. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem tartom egészségteklennek, ha nem viszed túlzásba, bár ha ezzel tartod magad ébren, akkor kicsit igen. Engem egyformán nem élénkít egyik sem. Azért a tea jobb, főleg egy jó minőségű, finom, szálas :) Liptont és Pickwicket nem innék, ha lehet, de én ebben kicsit ínyenc vagyok.


Ne legyél fent 4-5-ig, ha fáradt vagy 11-kor. A 11 remek időpont ágyba menni, sajna én pokolian későnfekvő vagyok :(

2016. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!