Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Dobi teáról vélemények,...

Dobi teáról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én ma reggel készítettem (3 deci vízbe 8 feketetea-filtert tettem, és addig főztem, míg sötétbarna nem lett a hab - ahogy neten találtam).

Természetesen baromi keserű lett, így cukroztam is.


Viszont a hatása annyi volt, hogy 1-2 óráig részeges hányingerem volt, aztán hirtelen hiperaktív lettem, de nem úgy, ahogy elképzeltem. Egy kis tudatmódosítást vártam (ahogy ezt az internet is írja), de igazából csak az agyamat pörgette fel, ami nem baj, mert legalább belehúztam a tanulásba így vizsgaidőszak előtt. Meg kicsit életteltelibb lettem, de nem feltétlen ettől.


Miért innának ilyet a börtönökben (ugyanis onnan származik)? Valamit rosszul csináltam? Töményebb kellene? Tapasztalatok?

(Ne kíméljetek, barmozzatok le nyugodtan, de ki akartam próbálni legalább egy ilyen light-os dolgot, ha már megfogadtam, hogy az erős tudatmódosító szereket kerülöm. Ja és elnézést, ha rossz kategóriába írtam.)



2016. dec. 2. 14:40
 1/6 A kérdező kommentje:
(Bocsánat, a dobi címszót átírta a rendszer dobermannra.)
2016. dec. 2. 14:42
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Első fogyasztáskor a hányinger gyakori, később már nem. Olyan tudatmódosító hatása nincs, mint a klasszikus drogoknak, de közérzet-módosító hatása van. A börtönrecept szerint egy csajka vízben (0,5 l) fél doboz (12-13 db filter) teát főznek meg, az arányod tehát nagyjából stimmel.


Börtönben különben csak azért fogyasztják, mert semmi máshoz nem jutnak hozzá, nem azért mintha ez annyira "tuti cucc" lenne. Nem az.


De olyasmi pozitívumokat ki lehet hozni belőle, amit írtál. Viszont azért hosszabb távon ez is le tudja amortizálni a szervezetet, tehát csak módjával!

2016. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
90%

Nem kell rommá főzni, mert attól nem lesz hatásosabb, csak hányingered lesz a sok csersavtól. Az egész az enyhe koffein-túladagolás okozta eufórián alapszik, szóval szabadlábon sokkal egyszerűbb kávéval vagy koffeintablettával csinálni, csak éppen nem érdemes. Ahogy az első mondja, ezt azért csinálják, mert ez az egyetlen eufóriaforrásuk.


Börtönön kívül is (főleg munkahelyen) szokták egyesek addig tolni magukba egymás után a kávékat vagy energiaitalokat, amíg „jó” nem lesz tőle. Többek közt így születnek a „napi 8 kávét iszom, hogy ébren tudjak maradni” típusú emberek.

2016. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor kizárólag agyserkentőnek fogom használni vizsgaidőszakban. Ment a zöld kéz! :)
2016. dec. 2. 20:23
 5/6 anonim válasza:
38%

Nekem a kàvét és fekete teàt nagy mennyiségben, akàr az energiaitalt egy külföldi orvos tanàcsàra kerülnöm kell nagy dózisban, mert mivel egyrészt sportszivem van, és egy hirtelen pulzusnövekedés üresjàratban nem indokolt, màsrészt sūrūbb vér lassabban is szàllítja az agyba az oxigént.?! Nem biztos, hogy annak orvosnak a tanàcsa valóban càfolnà a fekete tea jótékony hatàsàt.. a vörös vérsejt szàm miatt??

Nem feltétlenül.

Íme:

[link]


Létezik a Hajnalka viràg mag (jewellery blue) vàltozata, ami, megfelelően finomra őrölve kis mennyiségben is hatàsosabb, àm a veséknek és màjnak lehet megterhelő.


Én a gyógynövényeket jobbàra abszolvàlom, de nem egy rettenetes csattanós maszlagban, amivel egy gyomorrontàst bizony azért kockàztat a felhasznàlója. Egyébként is tàrsasàgban a legjobb, egyedül senkinek sem ajànlom, sőt hatàrozottan nem az utóbbit, mint energiaforrást.


Talàn annak jó, akinek bélcsavarodàsa van, pl...

2021. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért csinálják azt a börtönökben, de amúgy lehet kávét is inni 5 - öt mondjuk egy nap, vagy 4 - et...

Elég az.

2023. okt. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!