Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Chia magról vélemények,...

Chia magról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép és humoros magocska :) Állítólag hasznos anyagok vannak benne, de én nem fogom akkora mennyiségben enni, hogy ez számítson. Néha gyümölcspürébe keverem és pudingot csinál belőle, pöttyökkel. Úgyhogy leginkább a belső gyermekem örül neki ;)
2015. máj. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Imadok pudingot csinalni vele es nem utolso sorban imadom ahogy kinez :D
2015. máj. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Müzlibe szoktam tenni 1-2 evőkanállal, vagy joghurtba 1 kanállal. Állítólag jót tesz, de ehhez minden nap kellene enni hosszú ideig gondolom. Én heti 1-2x eszem.

Ártani nem árt és jó a változatosság. Sok ételben fel lehet használni, pl muffinban, sütikben, főételekben.

2015. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Tavaly egyszer csináltam nyersvegán meggylevest. Elég jól besűrítette. Asszem, ez volt az:

[link]

2015. máj. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2015. máj. 29. 23:05
 6/8 anonim válasza:
100%

Inkább csak divat, mint sem valódi haszna lenne.

Magas az omege3 zsírsav tartal ahogyan a lenmagolajnak is. Ami ráadásul olxaóbb is. Antioxidáns van benne, de ez minden színes zöldségben megtalálható. Rost tartalma miatt se érdemes költeni rá.

Tehát ártani nem árt, de különösebb haszna sincs, inkább csak érdekesség.

2016. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
82%
Szerintem is csak divat es most nagy korulotte az elmult 1-1,5evben a hype.. Na a masik meg hogy eleg draga tehat ha te pudingot akarsz csinalni belole ami most a legfelkapottabb egy 4-5 fos csaladnak egy100- 200g-os chia mag el is fogy ami olyan 600Ft es ez csak egy deszert ami kb.2 perc alatt elfogy es meg nem is annyira laktato...Meg mindig azt mondom hogy hype ez a mai divat nem mindha oreg lennek mert 15 eves lany vagyok...de ne azert vedd meg mert hogy csinalsz egy chia magos etelt az instagramra utana meg dobod ki...azert vedd meg mert meg akarod kostolni,szereted a magokat stb...Viszont akkor nem feltetlen kerdezted volna itt hogy milyen;)Ez csak az en magan velemenyem!Bocsi az esetleges helyesirasi hibak miatt illetve az ekezetek miatt.Tovabbi szep napot!
2016. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy enni csak higitva szabad, mert pont az a varázsereje, hogy beszívja a folyadékot és a testen belül lassan adja vissza a beszívott folyadékot, ettől telít el. Aztán folytassuk azzal, hogy napi max. egy evőkanálnyi anyag a megengedett, ennél több konkrétan árt, ezt is jó tudni, a napi egy ek adagot viszont nyugodtan lehet minden nap enni és igenis, hogy megtelít, pont amiatt, hogy lassan engedi ki a beszívott folyadékot. Amúgy minél többet ázik, annál több folyadékot szív magába és annál tovább is laktat. Nem legenda, bizonyított. Évek óta eszem és egy csomót fogytam miatta, pláne cukor és liszt, glutén nélkül...
2020. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!