Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Reggel főzött kávét szabad...

Reggel főzött kávét szabad fogyasztani másnap?

Figyelt kérdés
2017. jan. 6. 11:56
1 2
 11/19 anonim válasza:
Egy ideje már csak az előző este lefőtt kávét iszom. Semmi bajom tőle :)
2017. jan. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Nereida3 ***** válasza:
Én simén megiszom. Hidegen, hideg tejjel és tejszínhabbal. :) Egy deci nekem három napig is elég. :D
2017. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
59%

A hozzáértők szerint négy-hat óránál tovább ne őrizd!


Ha pedig reggel lefőzöd a kávét, érdemes minél előbb elfogyasztani. Az újramelegítés pedig nem ajánlott, mert tönkreteszi a kávé összetevőit, azaz nincs meg az a hatása, sem íze, ami miatt fogyasztjuk, a hasznos hatóanyagok eltűnnek, helyette káros anyagok pl. csersav képződik...Kávét, bárhol, bármikor lehet frisset kapni, miért kellene másnapos kávét inni, ha se hatása, se jó íze nincs?

2017. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
csersav mióta káros?
2017. jan. 9. 09:26
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem káros, hanem tönkremegy az élvezeti értéke. Mint az köztudott.
2017. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 MZaX válasza:
Kérdező, miért esik ilyen rosszul, hogy a másnapos kávé már nem az igazi? Koffeintartalma nyilván megmarad, de ha csak ez a szempont, igyál energiaitalt (mert a másnapos kávét már tuti, hogy nem a kellemes íze miatt fogyasztod...) .
2017. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az illó olajok (aromák) egy része elillan, más része meg elbomlik. A változatlan maradt íz anyagokat alaposan taccsra vágja a bomlástermék és az elillant anyagok hiánya, amitől élvezhetetlen lesz a sokat állt kávé.

Akinek kofein elvoánási tünete van és akár intravénásan is beadná magának, az igya. Én inkább bevágok ilyenkor pár kávés csokit, mint azt a vacak teaszerű löttyöt nyaldossam. Ha forró dolog kell, akkor inkább a tea. De az is inkább frissen mint állottan...

Amúgy lehet enni időzítős kávémasinát. Miért nem szerzel be olyat és mire odaérsz, kész a frissen lefőzött kávéd. :)

Ettől elég kacat íze van szegénynek. Ha nincs jobb, nyilván meginnám, de értelme nem sok van.

2017. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó sor törlendő...
2017. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Másnapos kávét inni bűn...ne ezen spóroljunk már könyörgöm.

Minden amitől finom egy kávé,az csak frissen van meg benne.

Teljesen megváltozik az íze másnapra,de egyébként már két három óra után is.

2021. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!