Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mit gondoltok a kapszulás...

Mit gondoltok a kapszulás kávéról, kávéfőzőről? Sokan ellene vannak, miért?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy kávészakértő, nekem ízlett amikor megkóstoltam. De sok kollégám szerint a kapszulás kávéfőző hülyeség, a kávé amit csinál nem jó, egészségtelen és a környezetet is tönkreteszi (?? nem értem hogyan?).

Nekem praktikusnak tűnik, de azért drága egy ilyen gép, ti mit gondoltok róla, meg persze a kávéról, amit készít?

Elsősorban a Nespresso tetszik de kiváncsi lennék más márkákra is!


2017. jan. 9. 13:26
 1/6 Carragher_x ***** válasza:
68%
Nem a minőségével, inkább az ár/értékkel van a baj. Annyiért amennyiért kijön belőle egy csésze kávé, tényleg sokkal jobbat lehet főzni. Ugyanakkor tény tény, hogy rettentő kényelmes.
2017. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Mi ajándékba kaptunk, és tényleg nagyon finom kávé jön ki belőle, de nagyon drágán. Nem egyforma méretű kapszulák valók típustól függően, a miénkbe csak egy bizonyos áruházban lehet beszerezni, de oda pont nem járunk. Ezen kívül kb. 100 forintra jön ki egy csésze kávé.
2017. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Kényelmes és szépek ezek a fajta kávéfőzőgépek. Ár érték arányban nem éri meg. Jobban jársz hosszú távon egy drágább minőségi kávéfőzőgéppel ami frissen darálja a kávét. Szemeskávéval nem tudnak átverni látod ,hogy mit iszol.
2017. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Mert nem fair az ár/érték arány, és a minősége sem túl jó.


Köztudott, hogy a kávé a pörkölés utána pihentetést követően 1-2 hónapon belül fogyasztva, frissen, egész szemekből őrölve a legjobb. Ez csak az őrlős gépeknél megvalósítható. A kapszulával ez a gond:


- nem tudni, mikor csomagolták, hány hónapos, éves a kávé

- ezzel együtt jelentősen veszít az aromájából és a hatóanyagaiból

- mivel nem látod az egész szemeket, nem tudni mennyire egyenletes a pörkölés, épek-e a szemek

- általában az őrölt, csomagolt kávéhoz az egész szemek elcsomagolása után fennmaradó maradékot, tehát a roszabb minőségű, egésznek eladhatatlan kávét használják fel.

- míg egy csomag (kg) Lavazza kb. 5.000 ft, addig ugyanennek a kávénak a törmeléke apró kapszulákba csomagolva 120ft/7g = 17.000ft/kiló.

2017. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

# 4


Mi az hogy nem fair? Amikor megveszed tudod hogy mennyi a gép, mennyibe kerülnek a kapszulák, a te döntésed. Mi nem fair? Attól hogy valami drágább még nem jelenti hogy nem fair.


Nekem Nespresso gépem van, a kapszulákat vissza lehet vinni és újrahasznosítják - elvileg ezerszer lehet őket felhasználni. Én soha nem dobom ki, mindig visszaviszem az Arénába. Sajnos ez a program még gyerekcipőben jár, ha jól tudom csak Budapesten van, így az jogos hogy aki nem tud élni ezzel annak sok szemetet termel. Drágának drága, de én nem vagyok nagy kávés, nem követelem zombi módra minden reggel. Egy jobb étkezés után egy fekete, hétvégén reggel egy tejeskávé, heti 2-3 alkalom a maximum hogy használom. Nekem ennyi plusz pénzt megért.

2017. jan. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

5. Ha végigolvastad volna és tudnál szöveget értelmezni, rájöttél volna, hogy arra értettem, hogy nem fair hogy 1. nem tudod mi van a kapszulában 2. a szemét őrleményt 3-4x-es áron adják el.


De sebaj. Vegyed csak a hulladékot.

Én maradok a frissen őrölt szemes kávémnál :)

2017. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!