Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Csak én vagyok ezzel így,...

Csak én vagyok ezzel így, vagy másnak is feltűnt már az, hogyha egy üdítőitalos műanyag PET palackba - alapos kimosás után - csapvizet önt, annak olykor erősen olykor enyhén kellemetlen mellékíze keletkezik? (néha elég hamar, néha csak egy nap után)

Figyelt kérdés

Fém, üveg, kerámia esetén ezt a fajta mellékízt nem tapasztaltam, napok után sem.


Talán azért is tűnt fel ennyire most mert most egymás után ittam egy fém palackból és egy PET palackból vizet.


Lehetséges hogy kioldódik valami a műanyagból esetleg?



2017. jan. 28. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen , valóban kioldódik. Leginkább a műanyaggyártás segédanyagai, lágyítók stb.


Még jobb kérdés, hogy vajon miért nem éreztük ezt az ízt amikor az eredeti italt ittuk a palackból.

2017. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én például lúgos vizet fogyasztok a munkahelyemen. Mindig ugyanabba a műanyag ásványvizes palackba töltöm. Természetesen nem iszom bele, hanem pohárba töltöm. Én nem érzem, hogy más íze lenne, mint amikor egyenesen pohárba töltöm. Pedig nekem napokig van, hogy ott áll érintetlenül, mert több palackom is van. De amúgy valóban oldódik a műanyagból valami, ami nem egészséges, erről talán egy dokumentumfilmet is láttam. Jobb lenne üveg palackból inni, de manapság az nehezebben kivitelezhető.
2017. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2: Az nem meglepo szamomra, ha ugyanazt a palackot hasznalod ujra es ujra. Ezt a fajta mellekizt akkor szoktam erezni a legerosebben amikor eloszor toltom fel vizzel. Aztan enyhebben amikor masodszorra. Aztan valamennyi ujratoltes utan mar nem erzem.


#1 elmelete megnyeroen hangzik a szamomra, konnyen lehet, hogy lagyitorol vagy egyeb adalekrol van szo. Foleg hogy eggyes palackoknal joval intenzivebben erzem ezt, ami peldaul betudhato eltero gyartasi folyamatoknak.


Ezek a lagyitok es egyeb adalekok milyen anyagok lehetnek pontosabban, tudja valaki?


Tovabba esetleg azt is tudja valaki, hogy mekkora a LD50 ertekuk? (halalos toxikussagnak egyik leggyakrabban hasznalt statisztikai kuszoberteke, talan magyarul 'Medián halálos adag'-nak hivjak).

2017. febr. 3. 03:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Némi netes keresés után nekem úgy tűnik, a lágyítók pontos adatai ipari titok.


Legtöbb adatot itt találtam:

[link]


Új termék engedélyeztetése során a hatóság felé be kell mutatni a termék összetételét és az összetevőinek tulajdonságait.

Ezek a paraméterek az előírt felhasználásra érvényesek.


Például, ha megbetegszel a csapvízbe oldódott lágyítótól és feljelented a gyártó céget, az ügyvédjük arra fog hivatkozni, hogy Te nem rendeltetésszerűen használtad a terméket.


----------------

Lágyító:

Egész biztosan valami olcsó anyag. Tehát akár egy GC-MS -sel is meghatározható. Az LD-50 értéke nyilván megvan, hiszen a gyártó tisztán veszi ( állítja elő) nagy tételben, tehát már a gyártás hatósági engedélyeztetéséhez is rendelkezésre kell állnia.

2017. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is érzem, de 1-2 hét után elmúlik belőle. Inkább az üdítőből szivárog be valami a műanyagba ami oldódik ki és adja a rossz ízt és mikor kioldódik teljesen utána jó lesz.


Vegyél egy ásványvizet és annak a palackját használd.

2017. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Asvanyvizet mar egy joideje nem kellett vasaroljak, de emlekeim szerint annak a palacknak is volt mellekize utantoltessel utolag valamennyi ideig, u.h. en hajlok a palackbol-szivargo elmelet fele jelenleg.
2017. febr. 19. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Vajon a szénsavnak köze lehet hozzá? Mentes vízzel még nem próbáltam. Lehet a szénsav old valamit, az minden üdítőben van.
2017. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!