Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek mennyit romlott a...

Szerintetek mennyit romlott a Coca-Cola minősége az elmúlt 15 évben?

Figyelt kérdés

Mennyire értetek egyet a cikkel?

[link]



2017. febr. 16. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:
2017. febr. 16. 12:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden országban az adott ország "igényeihez", ízléséhez igazítják kicsit.

Ettől nem lesz rosszabb vagy jobb a minősége.

Régen, nem 15 éve, hanem mondjuk 30 éve biztosan nem volt ennyi változat.

De ez más termékeknél is így van. Csokigyárról vannak tapasztalataim. Magyarországon pl. nehezen lehet eladni az étcsokis édességeket, viszont a karamellás édességek nagyon jól mennek. Így van egy csomó csoki, aminek itthon nem forgalmazzák az étcsokis változatát. Pedig nekem az jobban ízlik :D

Egyébként szerintem minden üdítő rosszabb, ízre, mint 20-30 éve, mert már alig van olyan, amiben cukor van. Mindenbe édesítőt tesznek, aminek számomra van egy nagyon kellemetlen íze, ami elnyomja az üdítők ízét.

Szerencsére annyira nem vagyok oda értük, nagyon ritkán iszom. De azért hiányzik néha egy jó édesítőmentes üdítő.

2017. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Tegnap volt pont 10 éve, hogy utoljára bármilyen kólát ittam volna.

Ennek örömére vettem egy fémdobozos pepsit és coca-colát.

Számomra a pepsi íze ugyanolyan volt, mint amire anno emlékeztem.

Azonban a coca-cola sokkal jobban ízlett, mint régen. (Anno inkább pepsi párti voltam)


Most újabb 10 év fog eltelni amikor újra inni fogok, szóval addig várni kell a következő véleményemre. :D

2017. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Régen jó minőségű cukor volt az alapanyag, most helyette silány és olcsó édesítőszert alkalmaznak (ami hosszútávon nem kíméli az egészséget).


Mi már régóta édesítőszermentes üveges szörpöket (tartósítószer és színezék, adalékanyagmentes) és dobozos, rostos (25% vagy feletti) gyümölcsitalokat fogyasztunk.


Vendégségben évente csak párszor fogyasztunk kólát.


Az íze is drasztikusan romlott a saját ízlésem szerint.

Néha lehet kapni még valamivel régebbi recept szerint készült kólát (például a Spar-ban 1 liter üveges 499Ft).

2017. febr. 16. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Amit te jó minőségűnek hiszel, az finomított cukor, ami a szervezetre MÉREG. Nem csak hosszú távon, de azonnal is. A fogak romlásától a hasnyálmiriggyulladáson át a kövérségbetegség és a cukorbaj számos szövődményének direkt okozója, a vakságig és a lábak levágásáig, az ízületi gyulladásig, a betegségben élt évtizedekkel bezárólag.


Nincs olyan, hogy jó minőségű cukros kóla.


Nem létezik egyetlen összetevője sem a finomított cukornak, amire az emberi szervezetnek szüksége lenne. Semmi.

2017. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

A 25% vagy afeleti gyümölcsital, amit te iszol nem jó. Egy sürítményből visszahigított, vizezett, rosttalanított nettó cukorsokk a testnek, fellövi a vércukrot az égig és terheli a hasnyálmirigyet.


Plusz anyagilag is jobban kijössz, ha direkt préselt, nem rosttalanított levet veszel, és te lazítod vízzel. 379 ft=4 liter ital. Egészségesebb, mint amit most iszol, a rostok miatt. És a gyümölcshöz is van köze.

2017. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan a cukor teszi tönkre a fogakat kólánál:

[link]

2017. febr. 16. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as évekhez viszonyítva lényegében csak színe maradt meg. :-(


Ez egy teljesen átalakult termék. Én már nem is szeretem.

2017. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a cikk elég nagy hülyeség, persze más a kóla, mert minden országban más igények alapján ízesítik, kicsit minden országban eltér az íze. Lehet, hogy 20 éve még nem csinálták így, nem foglalkoztak vele, akkor mindenhol egyforma volt, de ma már nem egyforma.
2017. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Cukros kollégát hanyagold, el van kicsit tájolva, ha szerinte a cukor méreg nagy betűkkel. Melyik elképesztően egészségtudatos weboldal nevelt ki? Minek jössz te ide, ha ennyire utálod a kólát?
2017. febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!