Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyiért lehet jó bort venni?

Mennyiért lehet jó bort venni?

Figyelt kérdés

Persze mindenkinek mást jelent a "jó" szó ebben a kategóriában. Olyanról beszélek amit egy nem borkedvelő, átagos ember kb hetente egy pohárral élveszhet.

Egyik ismerősöm azt mondja, hogy az 1-2 ezer forintos bor már jónak számít. Ritkán iszom bort ezért nem tudom, hogy igazat mond-e.


Nagyon hardcore borászok ne írjanak.. inkább átlag felhasználók. Ittam már nagyon drága és olcsó bort is de én nem érzem a külömbséget, mégis olyat akarok venni ami mértékes fogyasztással akár egészséges is lehet.



2017. jún. 23. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Dehogyisnem lehet érezni. Abszolút nulla vagyok borászat tekintetében, nem vagyok egy nagy szakértő, de vannak olyan katyvaszok amihez nem is kell értőnek lenni.

Van példának okául a Bástya ezt összevetve, hasonlítva egy csak a Spar által forgalmazott egri bika vérrel vagy villányi cuvée-vel óriási különbség ég és föld.

2017. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
1500-2000 közt már iható minőségű bort lehet venni. 1000 alatt kísérletet sem rennék.
2017. jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Szubjektív hogy kinek mi a jó bor. Aki nagyon jártas a témában és aktívan foglalkozik borokkal az lehet hogy 4-5 ezer forint alatt nem talál kedvére valót.


Én képzetlen borfogyasztó vagyok, csak a személyes ízlésemre hagyatkozok. 1000 forint alatt én se nagyon találtam olyan bort amit finomnak mondanék, de 1000-1200 környékén már vannak olyanok(Hilltop főleg, nekem az az egyik kedvenc) ami kellemes szerintem.

2017. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
1500-2000 forintért már lehet kapni egy jó bort. Ezer forint alatt ne keress szerintem.
2017. jún. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szinte sosem iszom bort, főleg, mert keveset kívánok egyszerre és rámromlana (aszút iszom, mert azt kedvelem és nem romlik meg). Amúgy innék, néha poénos. Nyilván nem vagyok ínyenc, de elég kevés alkohol van, ami annyira ízlik, hogy képes legyek meginni. Nos, 1000 forint körül már tudok olyan bort venni, amiből bemegy 1 deci... Valahogy Cabernet Savignonban még nem csalódtam, az a kedvencem az aszún kívül. De a Pinot Noir se rossz. Én mint kispénzű nemínyenc, nem igazán tudtam megkülönböztetni az eddig ittakat, nekem egyformán jó volt mind, akár boltban vettem, akár borfesztiválon kóstoltam.


Biztos vagyok benne, hogy vannak rém rossz borok ennyiért s drágábban is, s nyilván van, akinek a fenti kedvenceim nem tetszenének... Ízlések és pofonok, ugye.

Whiskyből már meg nem innám a viszonylag olcsót, de a bor valahogy más.

2017. jún. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
20%
La Fiesta Édes Élmény 300-400 FT.
2017. jún. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Mojjo ***** válasza:
68%

@3:

"Aki nagyon jártas a témában és aktívan foglalkozik borokkal az lehet hogy 4-5 ezer forint alatt nem talál kedvére valót."


Pont ellenkezőleg. Aki jártas a témában és aktívan foglalkozik a borokkal, az pontosan tudja, hogy mit és honnan kell levennie a polcról, akár 800-1000 forintos kategóriában, hogy igencsak jó bort vigyen haza - akár jobbat, mint sok 4-5 ezres.


Ízelítőül (ahol régebbi, már kifutott évjáratot linkelek, ott a most kapható is ugyanolyan jó):

- [link]

- [link]

- [link]


és hogy magyar is legyen:

- [link]

- [link]


(Ismételten: a mostani évjáratok ugyanolyan remekek.)


Ennek ellenére persze, inkább magasabb árkategóriás borokkal szórakoztatja magát a borkedvelő ember, de ez más kérdés. A lényeg, hogy van jó bor kevés pénzért, és ezt az fogja igazán felismerni, aki aktívan foglalkozik a jóval drágább borokkal is.

2017. jún. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Koccintós Duna-Tisza közi Fehér Cuvée száraz fehérbor 2 liter 549 Ft
2017. jún. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"jó bort venni"

Kérdezd meg a padon ülve iszogatókat, nekik a kannás is jó.

2017. jún. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
A bor jósága nincs mindig egyenes arányban annak az árával. Én aktív borfogyasztó és készítő is vagyok. Én annyit mondanék, hogy 800 Ft alatt ami a palackban van, azt valóban nem érdemes próbálgatni, 800-1500 Ft közt kaptam a legtöbb jól iható bort, 1500-3000 közt is ugyanúgy bele lehet futni kifejezetten rossz borba, mint alatta. E fölött pedig olyan prémium kategóriák vannak, amit egy átlag fogyasztó nem biztos,hogy értékelni tud. Én a helyedben 3000 felett nem erőltetném a bor vásárlást, de ha mégis szeretnéd, semmiképp ne nagy áruházban válassz ilyen drága bort, nem jól tárolják, sokáig a polcon áll stb., ilyen bort borszaküzletben, vagy közvetlen a borásztól kell venni.
2017. jún. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!