Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyiért lehet jó bort venni?

Mennyiért lehet jó bort venni?

Figyelt kérdés

Persze mindenkinek mást jelent a "jó" szó ebben a kategóriában. Olyanról beszélek amit egy nem borkedvelő, átagos ember kb hetente egy pohárral élveszhet.

Egyik ismerősöm azt mondja, hogy az 1-2 ezer forintos bor már jónak számít. Ritkán iszom bort ezért nem tudom, hogy igazat mond-e.


Nagyon hardcore borászok ne írjanak.. inkább átlag felhasználók. Ittam már nagyon drága és olcsó bort is de én nem érzem a külömbséget, mégis olyat akarok venni ami mértékes fogyasztással akár egészséges is lehet.



2017. jún. 23. 22:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ezer forint alatt ne keress szerintem."


7-800Ft-ért már lehet kapni Vargát, ami azért egy normális márka. Bár biztos jön mindjárt valami nagyon hozzáértő borsznob, aztán lehúzza a francba.

2017. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Mojjo ***** válasza:
74%
@11: nem kell borsznobnak lenni, hogy a rommáterhelt tőkékről, 16-17 mustfokkal szedett, majd agyonmustsűrítményezett alapanyagból készülő löttyöket a borkészítés legaljának tekintsük. Ebben az árkategóriában a Vargáknál nagyságrendekkel jobb borok vannak, linkeltem is párat.
2017. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

@09:45


Nem biztos hogy jól értelmezem, de akkor a Vargát a bórkészítés legaljának minősíted?


Akkor az Áldomás, Koccintós, La Fieste, Pincegyöngye és társait minek?

2017. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Mojjo ***** válasza:
45%
@13: a kulcs az, hogy a Varga borokat még valóban borként lehet értelmezni, Vargáékat meg borkészítőként. Az általad most említett izéket viszont aligha.
2017. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vegyél Szexárdi bort, bármilyet abban biztos nem fogsz csalódni. 800 ért vettem, ittam egyszer kékfrankost, le a kalappal. A 6000 ft-os Bock sem volt olyan jó mint az !
2017. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én ha tehetem varga borokat iszom
2017. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
hagymási borok is jók
2017. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kár árat mondani, mert olcsóból is van jobb és drágából is van rosszabb. A Koccintós, Bástya, Pincés, Cimbora és hasonló fantázianevű vackok, azokat kerülni kell. Ezeket nem lehet semmilyen kategóriába sorolni, annyira lent vannak.

A Varga az jellemzően alsó kategória, azokat már meg lehet venni, mert nem rossz, bár nagyon nagy kulináris élvezetre nem kell számítani, de ezek már legalább szőlőből készülnek. Én 800-ért vettem tőle édes vöröset, oké tudjuk, hogy miként készül, de a végeredmény iható lett, inkább üdítő jellegű, mint karakteres bor, de iható. Ami a Koccintós és társairól nem mondható el, azt már a segédmunkás is csak részegem issza meg és kérdéses hány tőkét látott egyáltalán.


Ha mindenképp ár kell akkor az 1-2 ezer Ft közötti sávot nézd meg, ott találsz legnagyobb eséllyel "jót". 0.75-ös üveges természetesen.

2017. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!