Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ez mennyire lehetséges?

Ez mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem szoktam inni alkoholt, sőt, szinte sose ittam még. Van hogy azért néhanap jól esik egy 2%os Borsodi sör, csakhogy azt tapasztalom,hogy utána nehezebben beszélek, nehezebben mozgok és reggel szétszakad a fejem, plusz szomjan halok.


Lehetséges hogy a kis %os sörtől kicsit berúgok?


(tudom, elég hülyeség)



2017. jún. 25. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne lehetséges? Az alkohol meg a komló is hathat így.


Egyél hozzá mindig és fogyassz sok vizet!

2017. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

A sörrel nekem is vannak problémáim. Töményet jól bírom, de a szénsavas alkoholok -legfőképp a sör- nagyon hamar földhöz tudnak vágni. Szóval nem vagy ezzel egyedül.:D

2017. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit meg nem adnék az állapotodért :D

Olcsón megúsznám a bulikat... amúgy igen, lehetséges.

2017. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:

A komló távolról sem ilyen durva cucc, most arról nem beszélve, hogy egy itthoni átlagsörben elég kevés van belőle, pláne ha még üdítővel is keverik (=2%-os radler). Ha ilyen komoly hatása lenne, akkor alkoholmentes sör után is tilos lenne vezetni.


A 2% alkohol viszont bőven elég ahhoz, hogy meg lehessen érezni, még ha nem is mindenkinek. Én pl. ha olyan állapotban vagyok, akkor egy 4-5%-os sörtől fél órára simán lezizzenek, szóval nyilván ugyanennek a fele sem hatástalan.


Mondjuk ha egyetlen doboz 2%-os után másnap reggel szétszakad a fejed, akkor valami nincs rendben.

2017. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy a komló durva cucc, de nagyon különböző az egyéni érzékenység. Én pl. a Karamalz alkoholmentes, de komlós ital után baromi álmos meg "nyomott" vagyok, nem feltétlen ülnék be szívesen vezetni. Alkohollal együtt ha valaki érzékeny rá, akkor az is hozzájárulhat a tompasághoz.
2017. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, a Karamalz hogy a halálba jön a komlóhoz, mikor az malátaital? :D (Tehát nincs benn komló.)


Amúgy a komló mitől durva? Mármint értem, hogy vannak elég intenzív ízt adó komlók(warrior, citra, centenniel... stb.), de nem hiszem, hogy lenne bármi hatása. És igen, a hazai nagyüzemi sörökben amúgy is csak mutatóban van...


2%-os radlertől meg nem lehet berúgni, szerintem ez placebo hatás. :D

2017. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves #6,


"A KARAMALZ, a Freiburgi Egyetemi Klinika tanulmányában foglaltak szerint értékes alapanyagai, mint a csíráztatott sörárpa, malátacukor, komló és a kristálytiszta forrásvíz révén hozzájárul az emberi szervezet létfontosságú vitaminokkal, nyomelemekkel, ásványi anyagokkal és szőlőcukorral való ellátásához."


forrás: [link]


Mielőtt lehülyézel valakit, legalább nézz már utána, hogyan teszed, mert baromi ciki osztani az észt úgy, hogy gőzöd sincs, miről beszélsz.


Köszi, szép napot!

2017. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!