Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tonik vagy indiai Tonik?

Tonik vagy indiai Tonik?

Figyelt kérdés
Nem igazán rajongok a tonikokért leginkább az utóízük miatt de pont ez miatt is szeretem mert nagyon jó szomjoltók! Máma vettem volna magamnak egy sweps tonikot csak láttam hogy van Indiai ez más vagy ugyan az?

2017. júl. 5. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Nem Indiai Tonik, hanem Indián Tonik. Az is sima rendes, keserű tonik. A Schweppes-ből van még a Bitter Lemon, az is tonik, keserű, citromos ital.


[link]


[link]

2017. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
100%
A tonik eredeti, teljes neve „Indian tonic water”, vagyis ugyanarról az italról van szó. Ez valóban indiait jelent, nem indiánt. (A 19. századi Indiában állomásozó brit katonáktól ered, akik a malária ellen kapott kininport így fogyasztották el.)
2017. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Igen tudom hogy hülyén írtam csak már kissé fáradt voltam amikor a kérdést tettem fel!
2017. júl. 6. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!