Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Túros koftába mi való még...

Túros koftába mi való még korianderen kívül? Mivel szokták feldobni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ismered-e a garam masala fogalmát? Barnás színű indiai fűszerkeverék. A garam csípőset jelent, a masala keveréket. Sok indiai családnak van saját receptje. Nálunk a Tescoban, Sparban lehet venni, de ha akarod, összeállíthatod házilag is. Utóbbi azért jó, mert nem tudom, mennyire szereted a csípőset, de a keverékben lévő fűszerek jó ízt adnak, feldobják a koftát, ahogy írod.

Mi kell bele? Fahéj, babérlevél, római kömény, koriander, zöld vagy fekete kardamom, szemes feketebors, szegfűszeg, őrölt szerecsendió-virág, kurkuma, csillagánizs - ezek a klasszikus összetevők. Ám nem Isten ellen való vétek az sem, ha teszel bele szezámmagot, mákot, kókuszdiót, currylevelet, cayenne-i borsot. De mondom, a nálunk kapható, kész változatok sem rosszak, majd eldöntöd.

Az eredeti indiai receptben asafoetida is szerepel, ez az ánizskapor gyökeréből készült kivonat, mi foghagymaporral helyettesíthetjük.Csípős paprika, esetleg lehet egy fél csokor petrezselyem is, ha gondolod. Ezeket tudom javasolni.

Gasztronómiai újságíró vagyok, ha ez kevés így, kérdezz nyugodtan! De remélem, azért tudtam segíteni. Jó étvágyat!

2017. jan. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, ez talán túl sok egyszerre, nyilván mindegyik jó, és ezek keveréke is. De én jobban szeretem azt, amikor van egy karakteres íz, 2-3 dolog, amik nagyon összeillenek. Pl túró és kókusz mellé egy fűszer még.
2017. jan. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!