Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha a tea dobozára az van...

Ha a tea dobozára az van ráírva, hogy forró, de nem forrásban levő vízzel öntsem le, az azt jelenti, hogy ne várjam meg, amíg 100 fokra felforr a víz, hanem vegyem le a gázról hamarabb, és úgy öntsem a filterre kb.80-90 fokosan?

Figyelt kérdés
2017. júl. 7. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
igen
2017. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Vagy jobb úgy, ha megvárom, amíg 100 fokra felforr a víz, kiöntöm a csészébe, és csak utána mártom bele a filtert?

Azért kérdem, mert ha 100 fokos vizet akarok, akkor látom, hogy mikor forr, és úgy könnyű, de ha csak 90 fokos vizet szeretnék, akkor nehezebb kiszámítani, hogy mikor vegyem le.

2017. júl. 7. 23:53
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Vagy felforralod és öntessz mellé hidegvizet
2017. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem szeretnék nagy hülyeséget mondani, mert ekkora szakértő nem vagyok.

De ezeknek a teáknak kb 80-90 fokos víz kell, nem kell ezt annyira pontosan belőni, csak hogy ne forrjon.

Tehát szerintem bőven elég ha érzésre csinálod.

2017. júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, annyi kiegészítés, hogy én is így szoktam.

Tehát nem csak kitalálom, más kérdés, hogy én nem tűzhelyen forralom a vizet, hanem mikróban így megszokásból tudom már mikor jó, de szerintem ránézésre is lehet látni meg érezni is (kis rutin persze kell).

2017. júl. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Amikor a víz gyöngyözni kezd, tehát kis buborékok keletkeznek, de még nem forr, akkor jó a hőmérséklete.
2017. júl. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
"Hivatalosan" úgy kellene, hogy felforralod a vizet, leveszed a tüzröl és kis pihenés után öntöd a teára. (Nem teát teszed a vízbe!)
2017. júl. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn is a hivatalos verzió szerint kèszítem, vagyis felforralom rendesen a vizet, utána hagyom kb. 5 percig állni, ès csak utána öntöm rá a teafűre (èn szálasat szoktam venni).
2017. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és amúgy ízben van különbség a két módszer között?
2017. júl. 8. 22:09
 10/10 Phoney ***** válasza:
100%

Csak olyan vízzel főzz teát (vagy legalábbis próbáld ki olyannal is), amit előbb rendesen, zubogósra felforraltál. A kemény víz eléggé el tudja fedni az italok ízét, magyarul laposabb, seízűbb lesz a teád, de forraláskor csökken a keménysége (keress rá a változó keménység vagy a karbonátkeménység fogalmára, ha érdekel a magyarázata).


80-90 fok kb. az, amikor még mindig nagyon forró, de már nem süt úgy a párája, mint amikor levetted a tűzről. Ha rövid időre bele tudsz nyúlkálni (bár inkább ne tedd), akkor már csak 70 körül van, 60 körül pedig már nagyjából elbírja az ujjad.

2017. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!