Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ti hány évesen kezdtetek el...

Ti hány évesen kezdtetek el kávézni, hogy isszátok a kávét?

Figyelt kérdés

2017. aug. 13. 21:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
En ahogy középiskolás lettem akkor "szoktam" rá.Reggelente iszok..ritkán még suliba is iszok.1,5-2 cukor 2 tejpor..vagy tejszin..a kávé mennyisegetol függ.
2017. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Gimnázium után kezdtem el rendszeresen inni, addig csak alkalmanként, főleg hétvégente.

1 kocka cukorral, kevés sűrített tejjel iszom az eszpresszómat.

2017. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Én egyetem alatt szoktam rá, elötte csak néha-néha ittam. Egyetem eső pár évében annyit ittam, hogy néha már vérzett az orrom, akkor leszoktam róla, azóta csak gyorsan oldódó kávét iszok napi 1-2 tejjel, néha cappucinoz max. 2-t hogy a vérnyomásom normális legyen
2017. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
14 ,tejjel cukorral
2017. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
16 évesen, de akkor még instant kávét ittam (3 az 1-bent). Napjainkban, 24 évesen már kotyogós kávét iszok tejjel.
2017. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
13 évesen kb, tejjel, jó sok cukorral.
2017. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Szülés után kezdtem inn, felesben tejjel, cukor nélkül.
2017. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
20 évesen kezdtem el kávézni, azaz 27 éve. Feketén, 2 cukorral iszom.
2017. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen középiskolás koromban. Mivel baromi korán kellett kelnem reggel 6 órakor mert fél 7 kor indultam busszal ami legkésőbb 7:45 re ért be a sulihoz, bár mehettem volna gyorsjárattal de ahhoz 20 perc séta kellett volna és összesen 5-7 percet spóroltam volna szóval nem működött más megoldás. A lényeg hogy a korán kelések megviseltek, ráadásul a suliban sem tudtam úgy teljesíteni. Akkor anyám mondta hogy igyak meg reggel egy kevés kávét sok tejjel. Akkor ez működöt de keveseltem így durván 1 deci kávéhoz kevertem fél deci tejet és ez elég jó lett. Ezt így ittam 9 éves koromig, aztán hogy elkezdtem dolgozni és mellette szakmát tanultam még inkább nem volt hatékony így 2 kávé volt egy reggel ébredés után közvetlen, és egy 10 órakor aztán 22 évesen már napi 3-4 adag lett ebből. A tejhez régen 3 kanál cukrot tettem, most 4 szem édesítőt teszek hozzá.
2017. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem emlékszem. Emlékeim szerint egyetemistaként már volt, hogy kávéztam, de ennyi.


Soha nem tudtam üresen meginni, nem bírom a keserű dolgokat (kivéve cukormérgezés után, akkor fantasztikusan esik az üres kávé), mindig kellett bele valami tej vagy annak megfelelő dolog (kókusztej, tojástej, máktej, egy időben a habosított vaj is OK volt, de azért az nem az igazi) s az első évtizedekben cukor is. Az életmódváltásom után ez xilit vagy eritrit lett, majd hamar rájöttem, hogy teljesen felesleges az is, csak ne legyen túl keserű a kávé s legyen benne édes házi kókusztej.

Most próbálok lejönni a kávéról, heti párra csökkenteni a napi 2-5-öt... Fizikailag nincs függés s macerás mindig kávét készíteni, így szerintem menni fog.

2017. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!