Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kóla ennyire töményen sok...

Kóla ennyire töményen sok ízesítőt meg egyebet tartalmaz?

Figyelt kérdés

Betettem a fagyasztóba kb 1 liter kólát,2.5 -es üvegben,véletlen megfagyott,oldalasan nézem olvad : hófehér jégből kiolvadt mindent más.

Felvágtam az üveget és tényleg .Izetlen víz íz,szal tiszta jég maradt.

És éppen csak talán a fele.A többi meg tömény édes cucc

Tehát 1 literből 4-4,5 deci víz a többi 6deci "műanyag" izfokozó meg minden?


2017. aug. 14. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ne legyél már ennyire primitív.
2017. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a szerinted műanyagnak mondott minden az pontosan: Fruktóz-glüközszörp, szulfitos-ammóniás karamell, étkezési sav, foszforsav, természetes aromák, koffein
2017. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én csak az arányokon döbbentem le...

Azt hittem,hogy egy 2.5L-hez ,kb legalább egy 2 liter 2 liter 1-2 deci víz kell..Kemény

Igaz ,én kb havi 2 L-t iszok meg összesen

2017. aug. 14. 12:21
 4/4 Phoney ***** válasza:
100%

... oké, hogy megijedtél, de leülhetnél egy kicsit gondolkodni.


A magyarázat az, hogy a kiolvadt folyadék legnagyobb része szintén víz (+ a cukor, ami egyébként literenként 100-130 gramm szokott lenni, ha nem cukormentes).


Normálisan minden ital legnagyobb része víz (illetve cukor és alkohol). Az ízeket mindig nagyon kevés aromaanyag adja, a természetes és a mesterséges italoknál is.


A kólában (legalábbis Coca, Pepsi) egyébként nincs „műanyag” (hacsak a foszforsavat és a karamellt nem tekinted annak), mert az a helyzet, hogy az előregyártott növénykivonatok gyakorlatilag semmivel nem drágábbak a szintetikus aromáknál, és még az ízűk is jobb. Nem minden műanyag, ami olcsó.

2017. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!