Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik volt az a törvény,...

Melyik volt az a törvény, amelyik anno tiltotta az energiaitalok árusítását 18 év alattiak számára?

Figyelt kérdés

2009-ben született egy törvény, ami kb egy hétig volt hatályban. Tiltotta az energiatalok árusítását kiskorúak számára. Emlékszem, hogy tömeges felhördülés volt a gimisek körében (hiszen lényegében az elsődleges célcsoport voltak), akkor voltam 16, úgyhogy élesen él az emlékezetemben.


A furcsa az, hogy egyetlen cikket találok róla ez egész interneten, pedig biztosra vettem, hogy kb minden fontosabb médium lehozta.

[link]


Esetleg valami infóval tud még valaki szolgálni? Jöhet cikk is, de a legjobban maga a paragrafus érdekelne, vagy legalább hogy melyik törvénybe kerülhetett ez bele.

Köszi



2017. okt. 6. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
2017. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig fél éve ennek még utána is néztem valamelyik hivatalos oldalon, de már nem tudom hol, kb. 3 éve is bevezették újra, de másnap hatályát is vesztette. A sokoldalas népegészségügyi termékadó részben van valahol három sor róla, hogy hatályba helyezték, majd másnap hatályát vesztette. Egy napig élt csak a törvény ekkor. Sokaknak fingja se volt róla, épp ezért nem került médiába se.


2009-ben pedig még nem volt felkapott az energiaital téma azért nem érdekelt senkit, csak a 2011-es népegészségügyi termékadó óta megy a duma róla.

Azt nem szabad elfelejteni, hogy viszont a boltvezető ettől még megtilthatja a termék kiadását 18 év alatt, erre semmilyen szabály nincs, a boltos azt ad el amit akar. Vannak akik is ragasztják ezt a hatályát vesztett törvényt amúgy, mert azt se tudják, hogy nem is él. Főleg kis begyöpösödött maszek boltok.



Én még arra is emlékszem, mikor 2011-ben pár napra elmebeteg árakat kértek az energiaitalokért az adó bevezetésével, 600 Ft-os Monster meg ilyenek.

2017. okt. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

fél-OFF


A "hatálybalépését követő napon hatályát veszti" forma nem azt jelenti, hogy az adott szabályozás 1 napig élne. Egyszerű példával élve (így hajnal fél -kor) ez valami ilyesmi:


-Adott a 2026. évi X. törvény 3§-a, ami szerint a piros havat az út közepén, a zöldet az út bal szélén kell összehordani.

-Erre jön a 2032. évi II. törvény, ami szerint a fenti törvényben a "a piros havat az út közepén" részt "a piros havat az út jobb szélén"-re kell változtatni.

-Az új, 2032. évi II. törvényt 2032.10.12-én végrehajtják.

-Ha nem írják bele, hogy másnaptól hatályát veszt, akkor 2032.10.13-án megpróbálják újra végrehajtani. Igen ám, de hogyan, ha már nem fogják megtalálni benne a "a piros havat az út közepén" részt, amit módosítani kéne?

-Hogy ezt elkerüljék, az ilyen jellegű törvényeket ilyen - civil szemmel nézve - hülye módon kell megfogalmazni.


Bocs, de mostanában annyiszor látom ezt a problémát, hogy kikívánkozott.

2017. okt. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem aztán mindegy, a lényeg, hogy nem tiltott. Értelme se sok lenne, mert ugyanúgy ahogy a cigit és piát is kiadják a boltok háromnegyedében, így ezt is kiadnák vagy megvenné valaki nekik, ahogy a mi időnkben is. Illetve kiadták, mert cigi már nincs a boltokban. Régen voltam 18 éves...


Na meg ha az energiaitalt tiltod, akkor mi gátolja meg abban a kölyköt, hogy vegyen helyette nagy üveg kólát vagy kávét és azzal csapja szét magát... Vagy a 15 mg-os energiaitalokat, mivel az üdítőnek minősül. Vagy koffeintablettát gyógyszertárban, body builder shopokban.

Ezért nincs tiltva, mert nincs értelme.


Azt a cikket az első bekezdésig voltam képes elolvasni, ahol azt írja károsabb az energiaital a ciginél vagy a piánál. Innentől kezdve nincs miről beszélni, az ilyen híroldal a kalap szarral egyenlő.

2017. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Bakker én évekig azt hittem hogy csak 18 fölött árulják.
2017. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!