Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Más is van úgy, hogy nem ihat...

Más is van úgy, hogy nem ihat kávét, mert rosszul lesz tőle?

Figyelt kérdés

Nekem fáj a hasam, jobb esetben cdak norog. Hasmenés stb.

Pedig imádom, de nem szabad, mindig megbánom.

Hogy bír valaki minden nap kávézni, akár napi többször?


2017. okt. 27. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bír, hogy mások vagyunk. Teljesen máshogyan hat rám a kávé, mint rád. Sokunknál bekavar az ürítésbe, de nálam ez nem hasmenés, csak hamar jelentkezik a dolog. Azért 5 kávé mellett nem ötször :)

A koffeinje sem hat egyformán a különböző emberekre. Sokakat élénkít, engem és sok mást embert kicsit sem. Pedig ugyanaz az anyag és ugyanúgy emberek vagyunk mindannyian... De valami mégsem egyforma.


Egy csomó étel, anyag van, amire az egyik ember allergiás, a másik nem. Egy tudós bizonyára el tudná magyarázni, miért.

2017. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs tőle semmi bajom, pedig elég sok kávét iszok. Vagyis inkább úgy mondanám, kedvező hatással van az emésztésemre, régebben elég sokszor volt szorulásom, olyan is előfordult jó párszor, hogy egy héten csak 2-3 alkalommal wc-ztem..Mióta több kávét fogyasztok, sikerül minden nap vagy majdnem minden nap elmennem :D Más hatással nincs igazán rám. Felélénkülni is max akkor élénkülök fel tőle egy kicsit, ha reggel éhgyomorra iszom, de akkor is vagy 20-30 percig érzem a hatását. Nekem kifejezetten jól esik amúgy a kávé, főleg zsírosabb ételek után :) Van, hogy vacsora után is, ha valami nehezebb ételt eszek, megiszok 1-2 pohárral és ugyanúgy tudok aludni éjszaka.
2017. okt. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én volt hogy napi 5 kávét is ittam.

Most februárban kijött nálam a tejérzékenység, azóta hasmenésem van a kávétól.

Kólát iszok néha helyette és étcsokit eszek.

2017. okt. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálam a kv úgy hat, mintha megpörgetnék egy szerencsekereket amin csak 4 dolog van: élénkít, altat, semmi illetve hasmenés.
2017. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tejjel iszod,akkor ez inkább laktozerzekenyegnek tűnik. Ha csak feketén,akkor furcsállom,mert bár a kávé savassaga banthatna a gyomrod,de annak más tünetei vannak.
2017. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!