Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az meglehet, hogy az energiait...

Az meglehet, hogy az energiaital (redbull) miatt nincs étvágyam?

Figyelt kérdés

A héten rengeteget kellett tanulnom, és emiatt jó sok energiaital is elfogyott, hogy bírjam hajnalig a magolást meg napközben a tempót. :(

Észre sem vettem, és mindig nap végén jöttem rá, hogy alig ettem. Tegnapi kajám: 2 rántotta, hozzá egy fél kenyér, 1 narancs és 1 alma volt.

Lehet ez az energiaital miatt? Meg amúgy meg is jött 2 napja, és én ilyenkor rengeteget eszek, most meg kb tényleg semmit és bőven van energiám mindenre


2017. dec. 16. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, mivel tele van cukorral így nem érzel éhséget. Velem is volt ilyen iskola és munka miatt nagyon sokat fogyasztottam és én is alig ettem, reggelizni soha nem reggeliztem megittam egy energiaitalt általában 5-6 órákat aludtam, maximum csak ebédeltem de az is egy szendvicsből állt, estére energiaital plusz valami leves, hogy bírjam a munkát éjszaka hazaértem, már aludtam. De vigyázz vele mert egészségtelen, én elkezdtem sportolni reggel és több energiám volt egésznapra, felpörögtem, mint ha ittam volna ilyen vackot. Meg a szervezetem annyira hozzászokott, hogy többet kellett innom a hatás miatt. Reggeli sport viszont rengeteget segített.
2017. dec. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg ugy ereztem, mintha menne ossze a gyomrom... Szoval akkor valoszinu emiatt. Szerencsere most jon egy kis “piheno”
2017. dec. 16. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Attól érzed úgy, hogy "összemegy" a gyomrod, mert nem eszel, ez természetes folyamat, és ezután már kevésbé leszel éhes, és kevesebb kajától is tele leszel. Ehhez semmi köze az energiaitalnak.

Meg úgy az egészhez szerintem semmi köze, energiaitaltól inkább megjön, mint elmegy az étvágyad.

Sokat tanultál, elfoglaltad magad, nem is foglalkoztál azzal, hogy enni kellene - mert valószínűleg nem is volt rá szükséged. Meg hát általában amikor sok tanulnivaló van, akkor stresszel az ember, még ha tudat alatt is, ez pedig változó, hogy hogy jön ki az embereken, van aki ilyenkor sokat eszik, van aki pont, hogy kevesebbet, de mikor hogy...

Aztán kb. 2 nap kevés étkezés után már érzed, hogy összeszűkül a gyomrod, és kevéssel is beéred, főleg, hogy van jobb dolgod is, mint enni, ezért nem is érdekel téged.


Nem egy varázsital az energiaital, még a taurin kivonása előtt sem volt az, egy kis koffein, vitaminok, meg sok mesterséges cucc, de a koffein élénkítő hatásán kívül aligha érez a tested belőle mást.

2017. dec. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Én tuti az elfoglaltság miatt nem ettem volna, egyszer egész nap programoztam és 12 órán át szinte semmit nem ettem, pedig én elég evős vagyok.

Az energiaital is bejátszhat valamit, persze, totál változó, kire hogy hat az ilyesmi. Ha cukros, akkor engem éhesítenie kéne alapból, de ez nem ilyen egyszerű, el is veheti az étvágyamat (bár a két dolog simán összefér, az éhség és az étvágy két, nálam elég független dolog).


Miért ne lenne energiád? Mindannyiunknak nagy energiatartaléka van, ami adott esetben simán felhasználásra kerül, miközben nem érzünk éhséget, étvágyat. Elfoglalt voltál,a tested pedig lerendezte a dolgot. Ha nagyon kellene az étel, bizonyára szólna, de még csak 1 napot sem böjtöltél, hiszen ettél, ez nem sok.

2017. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!