Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen jó cukormentes üdítők...

Milyen jó cukormentes üdítők vannak?

Figyelt kérdés

Nem igazán szoktam üdítőt inni, évente csak párszor vendégségben, de most kipróbáltam Coca-Cola-ból, Márka szőlőből és már fajtából a cukormenteseket. Szerintem mind borzasztó. Nagyon furcsa ízük van, a szőlő kimondottan keserű is. Pedig nem vagyok hozzászokva ezekhez a cukros löttyökhöz, szóval nem azért tűnik rossznak. Lehet valami iható cukormentes üdítőt kapni valahol? Ha igen, írnátok ilyeneket?


Valamint még az jutott eszembe, hogy a kólánál kb. évente jön egy-egy új TV-s reklám, hogy a Zero "most még finomabb" meg hogy meg sem lehet különböztetni a rendes, cukros változattól. Pedig ez baromi nagy hazugság. Nem hiszem hogy létezik olyan ember aki ne érezné a különbséget. (Én egy hete mikor ittam ilyen Zero-t az volt a gyanúm, hogy megbuggyant, de aztán többen is megerősítették, hogy nem, ez ilyen.) Vagy a reklámban valami speciális változatát reklámozzák? Nem a sima Zero-t? Ha igen, akkor olyat hol lehet venni?



2018. márc. 20. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A reklámok hazudnak, ahogy mindig is tették, ebben nincs semmi meglepő. De az is igaz, hogy az emberek ízérzékelése erősen eltér. Van, aki érzékenyebb dolgokra, van, aki nem.

Az édesítők pedig igencsak meg tudják osztani az embereket. Én a legtöbbet rühellem, beleértve a répacukrot is. Máshogy van rossz ízük, de egyik sem ízlik. Ha xilittel készítenének italokat, na az bejönne, mert annak jó az íze, bár úgyis túlédesítenék nekem...


Nemrég ittam először Zerót, rossz édesítőíze van (az aszpartám ízét különösen utálom), viszont így is ihatóbb, mint az agyonédesített cukros, amit képtelen vagyok meginni, max. egy kortyot, utána egy pohár vízzel. De persze ez az én ízlésem.

Van, aki az eritritet és a xilitet utálja, amiket én pont nem.

2018. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Ha kevesebb cukrot tartalmazóval meg tudsz barátkozni, akkor a Tescoban szoktam vásárolni Apenta üdítőket.

Van köztük egy sárga színű (Yuzu-Alma-Zöldtea) összetételűnek hazudott ital. Nekem mostanság igencsak bejön.

3g cukor / 100ml , mégsem 11g, mint a pepsinél

2018. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Csináld magad otthon.

Citromlé + kevés ecet + víz + xlilit.

A párom nyaranta rendszeresen csinál, még a buborékot sem hiányolom belőle, pedig az a mindenem.

2018. márc. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A reklám kamuzik. Jó cukormentes üdítő pedig nincs. Azt víznek hívják. Az üdítő az cukros.
2018. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!