Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Egy másfél napos kávé iható még?

Egy másfél napos kávé iható még?

Figyelt kérdés

2012. szept. 28. 04:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja... nem hallottam még olyat, hogy megromlott volna a kávé, vagy valaki kórházba került volna, mert romlott kávét ivott. Ha az íze jó, akkor miért ne, veszélyesen kell élni ;)
2012. szept. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ittam már másfél napos kávét nem is 1x.... még élek. Kórházba se kerültem miatta :D
2012. szept. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Iható, de az íze már nem olyan finom, mint frissen.
2012. szept. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, miben volt tárolva: ha üveg edény, akkor még oké, de valami zománc nélküli alu-kiöntő, hasonló, ott már a kávéban levő alkaloidák (vagy minek nevezik) esetleg okozhatnak ennyi idő alatt valami összetételbeli elváltozást.


A kávé alapvetően az élevezeti cikkek körébe tartozik, én szeretem "élvezni" a frissen főzött kávé ízét, zamatát.

Másrészt nem hiszem, hogy a gazdasági stabilitásodat az rendíti meg, ha kiöntesz egy adag régi kávét, és főzöl magadnak frisset.

2012. szept. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Iható, de nem lesz hatása. Az íze, aromája, illata elment, és az összefügg az élénkítő hatással, hiába maradt benne a koffein, mégis, ez lelki dolog..
2012. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A koffein hatása ugyan nem lelki dolog... Aroma benne semmi, de ha neked így ízlik, idd, meghalni nem fogsz :)
2012. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ötöske vagyok:6, igen, tudom hogy a koffein az koffein. De finom kávét, illatosat, aromásat inni öröm, ezért így frissít, élénkít, míg állottan inkább csak izgat, idegesít. Szóval a kávézáskor a hatások összeadódnak,valami ilyesmire gondoltam :)
2012. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne iható? Habár én nem innám meg, bajod nem lesz tőle.
2012. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

FIGYELEM! Nem árt néha tényleg utánajárni. Eddig én is azt gondoltam, hogy semmi bajunk nem lehet az állott kávétól, de éppen most bukkantam egy cikkre, ami ezt írja:


"Van azonban egy dolog, amit feltétlenül el kell kerülnünk: a lefőtt kávé hosszabb ideig való tárolását. Legtöbbünk természetesen forrón, azon melegében issza a kávét, , de azért akadnak, akik megisszák, esetleg kedvelik is a hideg eszpresszót. Őket nagyon nyomatékosan figyelmeztetjük: a tudomány jelenlegi állása szerint a lefőtt és magára hagyott kávéban rendkívül káros kémiai folyamatok indulnak meg, és fogyasztása körülbelül ugyanolyan mértékben rákkeltő, mint az erősen odaégett, odakozmált ételek fogyasztása."

2012. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!