Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Nektek segít az energiaital...

Nektek segít az energiaital az éberségben?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint nem. Egy kollegám rendszeresen iszik,és ő is állítja,hogy nem ébreszti fel,csak az íze miatt issza.

Miért terjedt el viszont ez a sztereotípia,hogy ébren tart? Miért van az,hogy sok ismerősöm,-aki egyébként nem iszik e.i.-t,- ha késő éjszaka vezet,mindig isznak egyet ?



2018. júl. 3. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekem segít... de vannak olyanok is, akiket kifejezetten elaltat a kávé is :D Szóval mindenkinek máshogy reagál a szervezete.
2018. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%
Ez nem sztereotípia, hanem koffein van benne, ami az emberekre élénkítő hatással van bizonyos mennyiségben. Ez alapvetően így van, de nyilván személyenként változik, mert ezer különböző ok lehet, hogy ne így működjön.
2018. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem sztereotípia, sokakat élénkít, engem is. A kóla is. Legalábbis több évvel ezelőtt így volt, ma már sosem iszom ilyesmit. A kávé és a tea egyáltalán nem hat rám, azt simán ihatom literszámra lefekvés előtt, azokat tényleg az ízük, melegségük miatt iszom.

Van, akit semmilyen koffein nem élénkít, de attól még a többségre hat valamelyik élénkítő ital.

2018. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
84%
Ha nem vagy hozzászokva akkor hat. Nekem hatott amíg évente párszor ittam de 7 év éjszakai diákmeló után már sem a kávé, sem az energiaital nem hat. Az energiaitalt abba is hagytam, a kávét placeboként ittam amíg abba nem hagytam azt a munkát.
2018. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem mikor valaki megiszik egy gyengébb b!-t és "hú de fel vagyok pörögve".

Én nekem a legtöbb mennyiség amit ittam egyszerre az egy sima pokol és egy sima pirosbika volt. Pörgést és éberséget nem éreztem csak azt, hogy nem tudok koncentrálni és hogy egy idő után remegtem majd hatalmas fáradtságot.

Mikor simán iszok egy pokol-t akkor sem érzek semmit, annyi hogy este kevésbé tudok elaludni, de a fáradtság ugyanaz, mintha nem ittam volna.

Én tényleg csak az ízéért iszom, van most ez a zöld dobozos white peach ízü pokol ez jön be a legjobban.

2018. júl. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
van amelyik segít, van amelyik nem. koffein rám már csak alig hat, azonban a watt natura amiben nem koffein van attól pörgök
2018. júl. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Én éjszakás után reggelihez mindig megittam 1 600ml-es bombát aztán lefeküdtem aludni...
2018. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne tudom ram még a kv sem akar hatni, ezért nem is nagyon kv zom. :D Legalábbis sosem vettem észre hogy ugymond felébresztene.
2018. júl. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Kb. 2 évig hatott, bármilyent ittam is. Olyan volt, mintha újjá születnék tőle. Mára már teljesen hozzászoktam, már nem hat. Napi egyet ittam minden nap.
2018. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!