Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » 18 év alatt kiadhatják az...

18 év alatt kiadhatják az energiaitalt magyarországon?

Figyelt kérdés
Van egy coop ahol nem akarják kiadni az energiaitalt mert nem vagyok 18. Nem 8 éves vagyok akkor sem hanem 17 éves és az eladók szerint új törvény miatt nem adhatják ki fiataloknak. Persze minden más boltban kiadják

2019. márc. 22. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Sose hallottam ilyenről. A coop a legalja élelmiszer lánc, én amúgy is kerülném.

Multiban nem foglalkoznak ilyennel. Vagy ott az önkiszolgáló kassza, nem kér személyit.. Ha alkoholt veszel akkor odajön egy eladó megnèzni elmúltàl - e már. Energiaital nincs korhoz kötve, kikaptàl valami gyökér eladót.

2019. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Az energiaital nem korhatáros. Kretén az eladó. Legközelebb mond meg neki, hogy adja írásba, hogy nem adhatja ki. Azután biztos ki fogja adni. Vagy írj a panaszkönyvbe, hogy nem szolgálnak ki.
2019. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Basszus velem is ez volt egy Coop-ba pár éve. :D

22 éves voltam, vettem energiaitalt, erre kérdezi az eladó hogy elmúltam-e 18. Mondom miért az eital eladása mióta korhatáros. Aztán nekem is valami ilyet hadováltak. :D

2019. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben tényleg volt egy időszak mikor nem adták ki, de eltörölték a szabályt. A 2ezres évek végére tippelek.
2019. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
31%
én úgy tudom, hogy 16 éves kortól adhatják ki, de általában el szokták nézni... :/
2019. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!