Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A Light és a Zero cola között...

A Light és a Zero cola között van valami különbség?

Figyelt kérdés
Mind a kettőnél az van feltüntetve, hogy nem tartalmaz többek között cukrot, és szénhidrátot, de akkor lényegében mi a különbség a kettő között?

2019. jún. 11. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Az elnevezés.

Az egyik ételekre vonatkozik, a másik italokra.

2019. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

1-es vagyok, most látom,hogy coláról kérdezel.

A második mondatomat hagyd figyelmen kívül, bár más esetben igaz.

2019. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Az ízük. Nem sokban ugyan, de van némi eltérés a két cukormentes verzió összetevői között, a Zeronál ugyanis jobban törekedtek arra hogy minél jobban hasonlítson az íze az eredetihez.

Plusz, ez csak saját vélemény, de gyanítom, az is kozrejátszott hogy a light verzióhoz az idők során társult egyfajta negatív kép sokak szemében. Egyrészt hogy az nem igazi kóla, pisiseknek meg nőknek való és hasonló. Másrészt hogy rákot okoz.

Lehet hogy értelme egyiknek sincs, de az emberek többsége úgysem néz utána ezeknek, csak elfogadja "mer a szomszéd Józsi meg a Julis is ezt mondta". Na most ezt a közönséget viszont meg lehet célozni, ha egy kicsit módosítunk az eredeti recepten, kap egy új designt és egy új szlogent, és sokan veszik is, mert ez már nem a dedós light amitől még rákos is leszel, hanem ez a zero!

2019. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Mivel ízében egyértelműen van különbség, így biztos, hogy az összetételében is van. Hogy egész pontosan mi, azt nem tudom.


De a zéró szerintem, és sok más ember szerint is sokkal jobban hasonlít az eredetire mint a light. A light-nek van egy tipikus "tompa nyálkás édesítőszeres " íze. A zéró jobban sikerült.


Úgy tudom egyébként, hogy a light eladási mennyisége nem igazán volt kielégítő, és erre találtak ki egy olyan stratégiát, hogy jobban menjen a kalóriamentes kóla, hogy hagyták a fenébe a light-ot, mert azzal nem igazán tudtak mit kezdeni.


Évek alatt a lightnak lett egy negatív megítélése, tök fölösleges lett volna azt tákolgatni, meg annak a promóciójába pénzt tenni.

Úgyhogy inkább csináltak egy teljesen új kalóriamentes kólát, más (sokak szerint jobb) ízzel, de a lényeg, hogy teljesen a nulláról kezdve, és adtak neki egy új arculatot, más alapokra helyezve a reklámokat, az egész termékcsalád imidzsét.

És hát be is jött.

2019. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Egyiknek sincs köze az eredetihez és utána lehet szenvedni az aszpartám utóízétől.

A Life viszont nem rossz.

2019. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Az összetétel valamiben biztos mert a lightnak van valami minimális kalóriatartalma.

Ízben nem nagyon vettem észre különbséget, pedig csak lightot/zerot iszok, bár utóbbi időben inkább zerot de lehet csak mert jobban tetszik a csomagolás

2019. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Más arányban vannak az édesítőszerek benne, máshogy lehet igazítani hozzá a kóla ízét. Az sem lepne meg, ha idővel a light megszűnne.

Meg marketing is, mindenki a zero nevet használja, mindenki lecserélte a light nevet már aki annak idején használta.

2019. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!