Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 18 év alatt tényleg kiadják a...

18 év alatt tényleg kiadják a sört?

Figyelt kérdés
Haverom azt mondta hogy neki kiadták és ő 16 éves. Ez igaz? Azt is mondta hogy nem szolt semmit csak rátette a pultra és vitte is.

2019. aug. 5. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem adhatnak ki 18 év alatt alkoholt. Viszont sok helyen nem kérnek személyit így előfordul hogy kiskorúaknak is adnak alkoholt. Nekem is a legtöbb helyen kiadták mert többnek néztem ki. Személyzet és hely függő.
2019. aug. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha kinéz annyinak, vagy jóban van a pultossal, akkor simán kiadhatják. Van akit 18 évesen is rendszeresen megszemélyiztetnek, és van, akit 16 évesen 1 szó nélkül kiszolgálnak. Bár ha megkérdőjelezhető a fogyasztó kora, akkor azért elszokták kérni a személyit, mert van, hogy ellenőrök direkt kiskorúakat küldenek a pultosokhoz. És aki kiszolgál egy ilyen kiskorút, azt pénzbírság súlytja.
2019. aug. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy adják.
2019. aug. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Kisbolt,lehet nagy üzletek ,nem .
2019. aug. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabadna, mégis nagyon sok helyen megteszik. Csak nézd meg, hány gyerek van egy-egy kocsmában. Nem mindenhol, de sok helyen magasról tesznek erre. Főleg kisboltokban, meg kisebb települések kocsmáiban - mivel mindenki ismer mindenkit legalább látásból, feltűnne, ha ellenőr jönne.
2019. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatják ki. De ettől függetlenül lehet, hogy a haverodnak kiadták. Valószínűleg idősebbnek nézték és nem kértek tőle személyit.
2019. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisboltba én is vettem anno 16 évesen piát. Nagyobb boltba általába szigorúbbak, de pl. egyik haveromnak akinek igencsak férfias szakálla volt már 16 éves korába ebből adódóan olyan 20-21-nek simán kinézett, a tescoba is kiadták a vodkát. Kocsmákba tényleg szintén gyakori hogy kiadják. Nálunk gimibe a sulitól olyan 400-500 méterre volt egy kocsma, a forgalma minimum felét a 15-17 éves gimisek adták szóval ha nem adták volna ki a piát az óriási pénzkiesés lett volna nekik.
2019. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Hát figyelj... Osztálykirándulásom volt, egy rakás piát vitt az osztály egy része(én nem ittam) és mikor kiderült, bejött egynap bejött egy rendőr és ahelyett hogy megkérdezték volna hogy ki szerezte be inkább elöadást tartott hogy hogyan ígyunk helyesen. Szóval... Szerintem ez egy elég jó válasz erre a kérdésre.
2019. nov. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!