Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit gondoltok vodkában van...

Mit gondoltok vodkában van bármilyen formában cukor? Fruktózérzékeny vagyok

Figyelt kérdés
Fruktózérzékeny vagyok és keresem a megfelelő alkoholt, amit szabad fogyasztanom. Tudtommal csupán vízpárlából és gabonából készül.

2019. aug. 14. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs benne cukor. a vodka gabonából vagy krumpliból készül (amikben alapból nincs fruktóz), a lepárlás után semmi cukor nincs benne (glutén se amúgy)
2019. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nincsen.
2019. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Nincs. De semmilyen pálinkában sem. A cukorból ugyanis alkohol lesz, meg ha maradna is a cefrében nem tud átpárolódni.
2019. aug. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
100%

Az ízesített vodkákban gyakran van, akár kimondottan sok is. (Egyes ízesített vodkák a likőr kategóriájába is beleesnek.)


Natúr vodkában szerintem többnyire semennyi nincs, de sajnos azt sem tiltott megcukrozni egy kicsit, hogy „kerekebb” legyen. Ha van benne, akkor is csak olyan 5-10 g/L-re kell gondolni. Rum, brandy, gin max 30 g/L körül. Nem tudom, mennyire vagy érzékeny, azért ezek elég kis menyiségek.


Amit abszolút tilos édesíteni, az pl. whisky (fajtától függetlenül), ginek közül a london ginek, és a pálinka (ebbe csak az értendő bele, amit tényleg PÁLINKA néven forgalmaznak!), viszont az ágyas pálinkában ugye már lehet a gyümölcságyból kioldódott cukor.

2019. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!