Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A pálinkának milyen gyógyító...

A pálinkának milyen gyógyító hatásai vannak, miben tapasztaltátok? L.

Figyelt kérdés
2019. aug. 23. 20:27
1 2 3
 21/29 Phoney ***** válasza:

tegnap 07:23

De, „véletlenül” isszák kaja előtt. A tömény „aperitif” a késő 19. század alkoholista világában jelent meg, amikor minden alkoholt „aperitifnek” becéztek, ha étkezés előtt (vagy helyett) itták meg. (Persze azt elhiszem, hogy egy diszpepsziás alkoholistának jobban esik az étel, ha beborít előtte egy felest...) Evéssel kapcsolatban csak annyi hatása van, hogy (leginkább evés *után* fogyasztva) segíthet megelőzni a gyomorégést.

2019. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ha sokat iszol belolle, a latasod megketszerezodik ! Sokaknak mar haromszorozodik..... Na olyankor ne nezz az anyosodra ;)
2019. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Gyomorrontásra nekem bevált. Nem akarom tudományosan megmagyarázni, csak szimplán nekem működik saját tapasztalat alapján.


Illetve ha túlettem magam, jól esik étkezés után egy korty pálinka, kevésbé készülök ki.

2019. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Meton ***** válasza:
21%

Az alkoholnak nagyon komoly élettani hatásai vannak, csak az a kérdés, hogy ebből mit fogadunk el gyógyítónak. Ha beteg valaki és meghal, az is egy megoldás, mert a fertőzéshez élő szervezet kell. A gazdatesttel együtt elpusztul idővel a betegséget okozó vírus vagy baktérium is. Na az alkohol is hasonlóan működik. Ha megiszod, pusztítja a sejteket. Nem nagyon válogat, jöhet fertőzést okozó baktérium vagy idegsejt, mindent elpusztít. A kis mennyiség kisebb pusztítást okoz.

Az alkohol első körben az idegrendszert támadja. Ennek következtében csökken a fájdalom, de minden idegrendszeri problémára hat. Aztán hat az izmokra is, energiát ad, de végső soron elégeti a sejteket. Ha elfáradsz és megiszol egy üveg sört, azzal például energiát nyersz vissza. Ja igen, nekem az alkoholtól mindig hasmenésem van, tehát rendesen hat a bélflórára is.

2019. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Menstruációs görcsre nagyon is használ, csak arra figyelj oda, hogy se előtte se utána nem vegyél be gyógyszert. Illetve, ha jól emlékszem, nagyanyám korában faluban görcs esetén pálinkával masszírozták a fájó pontot (erről nincs tapasztalatom)
2019. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ilyen célokra inkább a sósborszeszt használták.
2019. aug. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Meton ***** válasza:

Az alkohol és a szénsav gyorsítja a felszívódást. Gyógyszernél ez nem szerencsés, lehet belőle probléma, de étkezés előtt igenis jól működik, mert éhesebb lesz tőle az ember.

Mellesleg az ereket is tágítja, legalábbis amíg hat. Ez is néha jól jöhet. Emiatt hidegben egy kis melegséget ad. A cigi meg szűkíti az ereket, tehát lehet tetszés szerint kombinálni. Ha valaki sokat cigizik, akkor érdemes rá inni is, és akkor nem szűkülnek be az erek.

2019. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Bírom az ilyen magyarázkodásokat, szerintem a patkánymérget is elő lehet adni úgy, hogy kis adagban nem öl meg, sőt jó érzés lesz abbahagyni a szedését:) Félreértés ne essék, nem vagyok a pálinka ellen, de kezeljük helyén a dolgokat.
2019. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Eltérő véleményen vagyok, bár ez nem divat. Önmagában nem szeretem az alkoholt. Élvezeti célból egyáltalán nem, még ünnepkor sem iszom. Vagy ha mégis, akkor minimális adagot és kizárólag a társaság miatt.


Ellenben ha egészségügyi problémám, van, akkor egyáltalán nem hezitálok, élek vele a szükséges mértékben.


Következőkre használom:

Rézeleje: pattanásos, gyulladt, gilvás, keléses bőr, gyulladt körömágy, szem környéki, esetleg szemhéj külső részén (csak KÜLSŐLEG szigorúan, óvatosan, mert szembe nem kerülhet) pl. az árpát remekül leszárítja. Ehhez naponta 5..10 alkalommal kicsit meg kell kenegetni.

Amikor galambokat tartó helyen, poros padláson dolgoztam, erős viszketés jött rám pár órával később. Valamilyen atkák, szemmel nem látható élősködők okozták. Zuhanyozás után is viszketett tovább. Azonnal rézelejés szivaccsal átdörzsöltem magam alaposan. A tünetek másodpercekkel később enyhültek, percek múlva kutya bajom nem volt.

Közös zuhanyzóan valamilyen, vélhetően fertőzést szedtem össze a makkomon. Üvöltős volt a projekt, de a rézeleje ekkor is hatott. És igen, bár kb. 70fok körüli szokott lenni, de a rézelejében az aldehides és egyéb aromás vegyületek okozzák az alkohollal kombinálva ezt a hatást, nem maga az alkohol a gyógyszer. Plusz érteni kell, hogy ez bizony csípni fog, bár rémhatékony és gyors szer. Aki ezt nem képes elviselni, az menjen és vegyen a patikában nem csípőr, de drága és sokkal keményebb mérgeket magának...


Sósborszesz:

Általában mindig tartok otthon belőle. Gyerekkoromban gyakran lezabáltam magam. Nehezen hányok, így nagyon megkínoz az ilyesmi. Gyomorsav feljön, nyáladzás, puffadt érzés, stb. 50 éve mindig használt még ilyen esetben, ha egy evőkanál kristálycukorra csepegtetek annyit, hogy átnedvesedjen tőle és ezt bekapom. Két adagra soha nem volt szükség belőle. Eredetileg kockacukorral tanította a mamám, de a hatást illetően mindegy.

Sósborszeszt vagy ha épp nincs kéznél, akkor 20%-os háztartási ecetet locsolok mindig a friss vágott, vérző sebre, miután amennyire lehet, kinyomkodom előtte.

Amit így kezeltem, az 50 évem alatt sose fertőződött el.

Amit csak kinyomkodtam, az néha begyulladt, de arra is volt házi szerem..


Ha viszket valamilyen csípés, arra is sósborszesz vagy ecetsav. Ha nincs, akkor mindegy mi, csak alkohol legyen.


Foggyulladás esetén a szájba vett és a fájó részre préselt sósborszesz jelentősen csökkenti a fájdalmat és kissé enyhíti a gyulladást.


Pálinka:

(Általában nekem körte vált be szerintem az aromás, néha enyhén kissé acetonszagú vegyületei miatt.)

Influenzás időszakban minden 3. esztendőben egy-egy ilyen alaposan elkapott. Nem sűrűn vagyok beteg, de akkor alaposan kifog rajtam és minimum 3..6 hetes táppénz, valamint gyomorra, tödőre arcüregre, stb. ráment fertőzéskép. Orvos szerei alig használnak, nyilván mert egyrészt hatástalan vacakokat írnak fel, másrészt 140 kilómhoz képest egy 70 kilós ember adagját. Magyarázhatok én, hogy TTK, meg hasonló varázsszavak. Mindig az a vége, hogy több hetes értelmetlen vergődés után kerítek egy ismerőst, aki szerez hatékony antibiotikumot és az kiviszi belőlem a vissza-vissza mászó kórságot. - Nem vagyok egyedül ezzel, és akkor jönnek a nagy tudós okostojások, hogy a felelőtlen antibiotikumhasználat szuperbacikat fejleszt. Hát pont ez az, ami felelőtlen és épp ők okozzák azzal, hogy alkalmatlan és elégtelen mennyiségű gyógyszereket írnak fel... Na mindegy.


Szóval én nem hittem a kalapkúrákban, meg egyéb alkoholos megoldásokban vírusok ellen. Mígnem 7. esztendeje eszembe jutott egy holt egyszerű, de kézenfekvő kérdés.


Ahány rendszeresen tömény italt ivó, vagy kocsmázó embert ismerek, azok igen ritkán kapnak el influenzát. Pedig rosszul mosogatott edényekből esznek, poharakból egymás után isznak. Gusztustalan kricsmikben, rosszul tisztított székeken, foltos asztalok előtt ülnek, egymásnak adják a kilincset, taperolnak mindent össze, a WC higiéniája csapnivaló, fetrengenek egymás mocskában, stb...

Ha jön a tavaszi, őszi megfázásos időszak, ugyanúgy krahácsolnak, prüszkölnek mint mi, alkoholt normál esetben kerülő emberektől.

Ellenben mikor itt az influenza ideje, ezek vagy egyáltalán nem kapják el, vagy egy-két napi krahács és prüszkölés, esetleg egynapos hőemelkedés után kutya bajuk.

Nem kell orvoshoz járni hetekig, értelmetlen és hatástalan antibiotikumokat felíratgatva, stb.

Ha a környezeztetekben alaposabban körbenéztek, Ti is ezt figyelhetitek meg. A kérdés: Vajon miért nem?


Azután elkezdtem kissé fizikusabban gondolkodni.

Hogy fertőz egy átlagos, kisebb méretű vírus? Van egy kis csáp része, amivel a vérben/szövetközi folyadékban sodródva megkapaszkodik, felsérti a sejtburkot és az idegen DNS-t beinjektálja. De a vírus rendkívül picurka! A csáprész talán pár tíz atomnyi vastagságú lehet legfeljebb. Mindegy, milyen híg italt iszunk, az alkohol molekula az alkoholmolekula. Ezen a szinten elég, ha egyetlen ilyennel összefut vírusunk és az érintkezik a csáppal. Lényegében azt a pár atomot símán lekapja, átrendezi. Nem egy erős szerkezet. Nyilván a töményebb italban több molekula jut a szervezetbe, így statisztikailag több vírussal végez. De itt a 70%-os szabály nem igaz. Nem kell a baktériumok, vagy saját sejtek vastag sejtburkát feloldani. Nekünk a vírust se kell szétmarcangolni. Elég, ha azt a pár atomos kis gyenge pontot annyira elváltoztatjuk, hogy ne legyen képes a funkcióját betölteni - már bőven eleget tettünk!


Egy vírusfertőzött szervezetnél időbe kerül, míg mozgósítja a saját immunrendszert és elég antitestet termel. Addigra sok sejt lett zombiként programozott, önszétesős vírusreplikátor. Ha azonban ezek a széteső sejtek alkohol molekulák közelében vannak, a vírusok jó része reprodukció képtelenné válik. A sérült vírus nem szaporodik, így idővel elpusztul, kiürül a szervezetből.

Vagyis egy töményebb alkoholos löket a szervezetnek segít időt nyerni a kritikus időszakban. Nyilván hatástalan, ha épp nem többet árt nekünk, ha már túlzottan elszaporodott a fertőzés. Ez esetben persze az alkohol csak árt az immunrendszerünknek.

Ellenben ha időben "elkapjuk" a kórságot, akkor ezzel olyan előnyhöz jut a szervezetünk, ami alatt az immunrendszer elég antitestet, fehér vértestet replikál az önvédelemhez. Ilyen módon viszonylag egészséges immunrendszer és időben bevett kis mennyiségű, de hirtelen felszívódó bevitellel (a véralkoholszint meredek, de nem nagy mértékű és tartós megemelkedésével) a vírus még annak kritikus elszaporodása előtt megfékezhető.


Ez volt az elmélet, jött a gyakorlat. Egy félliteres üvegbe víz betesz, aljára kétujjnyi méz, cukor helyett. Ez gyorsabban szívódik fel, emeli meg a vércukrot. Ez azért jó, mert a sejtek felveszik a cukrot, az alkohol tovább tud dolgozni. A vízbe egy teafilter betesz, az egész meg a mikróba 4 percre.


Mikor lejár a gép, a filter (kinyomkodás nélkül) kidob, a forró mézes tea alaposan felkavar. Ebbe a 60..70 fok körüli teába állapotomtól függően egy-két pet-palack kupaknyi (baráttól szerzett, igazi házi 60 fokosra belőtt, vagy hígítatlan) körtepálesz beleönt és amilyen forrón csak tud, megiszik.


Az alkohol ebből a léből annyira gyorsan és hatékonyan felszívódik, hogy 3 perccel később a járás kissé nehezemre esik. A beszéd épp nem akadozik, de azért érzem a hatást, a körmondatok tágabbá válnak.

(Mivel nem vagyok egyébként alkoholfogyasztó, így rám ez a kis mennyiség sokkal erősebben hat. Másnál, akinek a szervezete jobban hozzászokott, esetenként eltérhet a szükséges adagolás. Viszont egyik kollégával általában egyszerre jön ránk a kórság. Ő se alkoholista, azonban átlagos fogyasztó. Ennek ellenére nála is működik a kúra. Van, hogy a teát két fele osztom és így isszuk meg, legfeljebb fél nappal vagy egy nappal később ismétlünk.

Ennek ellenére nála is épp így hat a kúra.)


Az egész folyamat nem tart 10..20 percnél tovább, utána mintha elvágták - azaz nem is ittam volna meg az italt. Ha nap közben csinálom, ez akkor is hat. Nem kell lefeküdnöm, betakaródznom leizzadom, stb. Csak annyit kell tenni, hogy forrón meginni és biztonsági okból leülni 20 percre valahova, nehogy megszédüljön az ember a rövid és hirtelen sokktól. Másnapra a betegség tünetek szinte teljesen elmúlnak. Kis krahács, orrfolyás marad, de addigra nem színtelen az sem. A szervezet már a benne élő és kakaskodni kezdő bacik ellen küzd, nem a vírussal.

No, azóta (7. esztendeje) én nem voltam orvosnál influenza miatt egyszer sem.


Nevezze kuruzslásnak, placebónak akárki, de nálam müxik.

Lehet lehülyézni a magyarázatomat, s okosabbat, szebben hangzót keresni helyette. - Ettől a lényeg nem változik.

A patikai szerek szerintem sem ártalmatlanabbak semmivel az ekkora mennyiségben fogyasztott alkalmi alkoholnál.

Arra viszont figyelek, hogy az első vírusra jellemző tünet megjelenése után rögtön tolom a kúrát.

Nem várok se estig, se reggelig, se délig vele, nem akarok vírusoknak tenyésztőüzeme lenni. Ahogy tünet van, akkor azonnal "dózert neki".


Mik a tünetek? Színtelen orrfolyás, izomlázszerű fájdalom, általános gyengeség, mellette légúti tünetek, mint folyamatosan mélyülő köhögés, hurut, szorongató mellkas, valamint ezekkel egyszerre kezdődő végtagfájdalom. Így együtt ez vírusfertőzésre utaló jel. Éjjel ébredve már keményebb a dolog: átizzadt takaró, hát, mellkas, fokozott légzési nehézségek és erősebb izomfájdalom.


Nyilván nem minden kezelés lenne szükséges, lehetnek fals "riadók" is. Mindezek ellenére a statisztika engem meggyőzött és csak ajánlani tudom a módszeremet a kísérletező kedvű embereknek, akik nem vesznek szentírásnak mindent, amit a megmondóemberek lenyomnak az emberiség torkán. Kísérletezzünk, használjuk józan paraszti eszünket és ne fogadjunk el gondolkodás nélkül mindent! Ha ezt a kúrát kipróbálja valaki és nem hat, hát vár egy napot és ha nem lesz jobban, hát csak elmegy a dokihoz, mint egyébként is tenné. Időt se veszít, mert dokihoz nem az első gyanús tünet pillanatában megy el senki. Szépen kivárja, míg 100%-osan indokolttá válik a szakértő segítsége. Vagyis egy ilyen pálinkás kúra simán belefér.


A régi népi "kalapkúra" módszert én így adaptáltam napjaink rohanó életmódjához. Ha ez nem segítene, akkor még mindig jöhet az antibiotikum, meg a mindenféle hurutoldó mérgek, szteroid jellegű vegyületek, miegymások. Részben recept nélkül is kaphatók, hajrá és usgyi a patikába, vírusidőszakban tán itt-ott akcióznak is...

2019. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!