Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Barackból pálinkát szeretnék...

Barackból pálinkát szeretnék főzni . Mikor lehet hozzáfogni? Hordóba a cefre még sűrű. Úgy hallottam, hogy akkor jó, mikor le van ülepedve.

Figyelt kérdés

2019. szept. 14. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már nem forr, megkóstálod és nem édes.
2019. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen barackból?

Az őszibarack értéktelen pálinkának.

2019. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sárga barackról van szó
2019. szept. 14. 19:02
 4/4 David82 válasza:

Sárgabarackból cefrét én is készítettem bent a munkahelyemen céges piának. Mielőtt a hordóba dobáltuk volna, kimagoztuk, mert a sárgabarack magjában van valami mandulára emlékeztető cianidszerű anyag, ami keserű mellékízt ad, ha a cefrébe kerül.

Általában leülepszik, de a műanyag hordón keresztül látni lehetett, ahogy a massza úszik egy vízszerű anyag tetején.

Akkor azt hitték, hogy valaki vizet öntött bele. Nem az volt, hanem a barack leve.

Ha már nem édes a massza, hanem alkoholos íze/szaga van, akkor főzethető ki.

Magyarán szólva: az etil-alkohol az erjesztő baktériumok váladéka, és amikor eléri a cefre a 12-14 százalékos alkoholtartalmat, akkor ezek a mikroorganizmusok elpusztulnak, és az erjedés leáll.

2019. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!