Miért ilyen drága?

Figyelt kérdés
Vettem egy üveg italt külföldön,1900 forintért.Nálunk ugyanez 3000 forint felett van.Mi az oka?

2019. okt. 5. 16:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
én nem értem mi a probléma
2019. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem lehetsz ennyire sötét!ezt nem lehet szebben megfogalmazni bocs.amit neked 3100-ért adnak azt másik országban 1900-ért megveheted.mi indokolja ezt az óriási árkülönbözetet?
2019. okt. 5. 22:39
 13/18 anonim ***** válasza:

Most komolyan el kell neked magyarázni, hogy különböző országokban különböző termékeknek különböző ára van?

Ennyire csak nem lehetsz kretén.

2019. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mindennek az ára országonként eltérő és Magyarország tipikusan azok közé az országok közé tartozik ahol nem csak a fizetés szar de mínden jó drága is. 27% ÁFA csak nálunk van egész Európában. Ezen felül mint már mondták nálunk az alkoholon népegészségügyi termékadó is van ami a Martini esetében literenként további 300Ft-ot jelent.
2019. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Phoney ***** válasza:

A spanyol boltokban 7-10€ közt mozognak az 1L Martini vermutok.


[link]


A NETA literenként nem 300 Ft, hanem 360+ÁFA (460), ennek aztán árrésvozata is van, szóval a gyakorlatban 500-550 lesz, a spanyol-magyar ÁFA-különbséggel pedig már közel 700 Ft adókülönbségnél tartunk az 1L-esnél. Ezzel megint nagyjából elértük a 7€ és a 3100 Ft különbséget. (Itthon is biztosan lehet kapni néha, valahol 1900+700 Ft-ért is...)

(Mondjuk kezdhettük volna azzal, hogy "egy üveg martini" most nem az itthon többnyire megszokott 0,75-öst jelenti.)

Nem kizárt egyébként, hogy ott könnyebb olcsóbban hozzájutni (a 700 Ft-ot leszámítva is), szóval értjük, hogy "valaki megbolygathatná", de ki és miért? Ha Te, a legnagyobb sértett is csak annyit teszel ellene, hogy „valaki intézzemáel”, akkor úgy marad. Lobbizni nem itt kell :)

2019. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Írtam hogy mennyiért vettem.liknet is beszúrtam.erre kiindulsz 7 euróból,majd még linkelsz is egy haszontalan dolgot.Komolyan mondom nem értem miért próbálod cáfolni a pár napos nyugtámat.

Na mindegy.Tehát a világrekord áfa mellett van még egy speciális adó.Erről nem hallottam,de ez olyan döbbenetes mértékű hogy nem is értem miért nyeltük le csak úgy,miért nem vonultak az utcára az emberek.így viszont már nagyjából érthető hogy miért a 60% körüli differencia.egy import termék esetében amire az adókon.kívül ugyanazok a terhek rakódnak,függetlenül attól hogy európa melyik részébe szállítják az árút(sőr nehogy magyarország legyen közelebb olaszországhoz képest.)ezt csak a pár egybites kedvéért fűztem hozzá,ennél több karatert nem is pocsékolnék rájuk.

A tényleges válaszolóknak köszönöm a válaszokat.

Európa legdrágább hekyei közt van a magyar ami mellé a legalacsonyabb bérek társulnak.Ezentúl már nem fogok csodálkozni semmin.

2019. okt. 6. 10:38
 17/18 anonim ***** válasza:
NETA,ÁFA,adókulcsok mértéke,euróárfolyam (310 vagy 335 máris 140ft difi),árrés.
2019. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen,bár 330-al váltottam át.szóval az 1200 forintot csak részben magyarázza a plusz adó és az áfatöbblet tehát valószínűleg az importőr is extra haszonnal dolgozik.

Viszont a válaszok minősége hű tükörképe a magyarok értelmi színvonalának.

Van aki szerint semmi gond nincs azzal hogy jó 60%-al kell többet fizetni egy ugyanolyan termékért mint máshol.

Aztán van aki szerint kretén vagyok.Sajnos magyarázatot vagy érvet nem kaptam,gyanítom hogy a kérdést sem sikerült felfogni a szegény párának.

Aztán van aki szerint Spanyolországban nem forint a fizetőeszköz.

Van olyan is aki szerint hazudok az árral kapcsolatban.

Plusz a jó öreg kétszavas,válasznak nem nevezhető hozzászólás.

Egy élmény a magyarokkal való kommunikáció.

2019. okt. 12. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!