Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz-e, hogy az alkohol már...

Igaz-e, hogy az alkohol már kis mértékben is káros, mérgező?

Figyelt kérdés

2019. okt. 13. 16:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Egy pohár sör vagy bor este, és délelőtt gyorsabb az agy. Több független kísérlet szerint. Elvileg egyiknek az azonnali hatása is kedvező pl autóvezetéskor a reakcióidőre, csak ezt azért a hirtelen megnövekvő kockázatvállalási hajlandóság és a nem túl erős késztetés a jó döntések meghozatalára igen sokszorosan ellensúlyozza.
2019. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

*egyiknek -> ennyinek

Köszi telefon!

2019. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
az etanol igen!!
2019. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

" de rovarirtó szerepet játszik a koffein, a kakaóban lévő teobromin pedig még gerinceseket is megmérgez, mi meg azzal itatjuk-etetjük a gyerekeinket, botrány...nem?"


Egyébként de az, a gyerekeimnek nem is adok teát. A kávé / fekete tea koffein aránya kb 3:1, tehát ha egy bögre teát adnék nekik, akkor ennyi erővel egy kis csésze kávét is ihatnának.


Ha megnézed a kávé élettani hatásait: szívdobogás, feszültség, éberség, stb teljesen megegyezik azzal mintha egy adrenalin löketet kaptál volna. Olyan mintha a test azt érzékelné hogy támadás alatt van épp. Nagyon eszes dolog ez is.


"Az alkoholos italok úgy „védtek” a fertőzött víztől, ha a fertőzött víz HELYETT itták őket. Az meg végképp értelmetlen elképzelés, hogy az ember a vérében megjelenő max. 5 ezrelék (0,5%) alkohollal „valamennyire fertőtlenítette a szervezetét”."


Pontosan, a fertőzött víz helyett itták a sört/bort, és pontosan azért mert az alkoholtartalma meggátolta/lelassította a bacik elterjedését, tehát a fertőtlenítő hatása miatt itták.


Ki beszélt az ember véréről? Nem az fertőtlenít hanem az ami a gyomorban/szájban van. A töményeknek is az volt a lényegük, a potenciálisan fertőzött kaja előtt/után itták hogy ott hígitva is még hatásos legyen.

Nem véletlenül vedelték a whiskey-t Indiában az angol gyarmatosítók. Direkt a betegségek elkerülése végett itták és használt is, ha nem is 100%-osan.

2019. okt. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

"Az alkoholnak nincs semmilyen hasznos élettani funkciója."

Az alkohol ugyanúgy redukálószer, mint a C vitamin. És megfogja az oxidatív szabad gyökököket. Öregapám nem véletlenül élt 86 évig. A sok mozgás, a hagyma, a káposzta mellett a mértékletes alkohol fogyasztás sem káros...

2019. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az ember bizonyos káros anyagokat képes valamennyire tolerálni. Az alkohollal sincs ez másképp. Attól hogy tolerálni tudjuk, és el lehet vele élni 8x 9x stb évig az nem jelenti egyáltalán azt hogy jót tenne vagy szükség lenne rá.

Cigisek is mindig azzal jönnek hogy valami dohányos rokonuk 100 évig elélt, mégsem gondoljuk hogy a cigi nem káros vagy jót tesz az egészségnek.

2019. okt. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Phoney ***** válasza:
65%

tegnap 22:32

Én meg több emberről is tudok, akit fejbelőttek a háborúban, aztán 80-90 évet élt. Biztos nem véletlenül – a hosszú élet titka bizonyára egy golyó a fejbe :)


Mellesleg ez az "etanol mint antioxidáns", azigen bmeg... :) Egyes italokban vannak antioxidánsok, amik ESETLEG ellensúlyozzák, vagy AKÁR felülmúlják az alkohol káros prooxidáns hatását, de a maga az alkohol ebben a tekintetben is a "rosszfiú".

2019. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes a vita, köszönöm szépen a hozzászólásokat. Úgy látom, hogy kétfelé szakadt a tábor: egyesek szerint kis mértékben nem káros (talán még egészséges is) az alkoholfogyasztás – mások szerint kis mértékben SEM AZ.


Itt van egy régi orvosi könyv: aszerint a második válasz az igaz. (Dalmady Zoltán: Mendemondák a természettudomány köréből (Budapest, 1909), 218. oldaltól)


[link]


Hasonlót több más régi orvosi könyvben is olvastam véletlenül, de ezek a vélemények annyira radikálisan alkoholellenesek voltak, hogy azt lehetett hinni: azóta cáfolta őket a tudomány. (Hiszen ha annyira veszélyes méreg volna, nyilván nem árusíthatnák mindenhol, maximum a gyógyszertárakban, ipari üzletekben.) A válaszok egy részéből azonban úgy tűnik, hogy lehet: igazat írtak...

2019. okt. 17. 12:05
 19/22 Phoney ***** válasza:

1909-ben egyébként is kb. szakmai öngyilkosság és erkölcstelenség volt egy orvosnak jót mondani az alkoholról. Sok országban társadalmi katasztrófa szintjére emelkedett az alkoholizmus, sokan a nyugati civilizáció összeomlását vizionálták, és már el sem tudtak képzelni más megoldást, mint a teljes absztinenciát. Erkölcsi kötelességből leírtak bármit, hogyha az segítette az ivás (vagy legalább az olcsó töményszesz, esetleg csak 1-1 italfajta) visszaszorítását, betiltását. Szesztilalmak se véletlenül voltak a múlt század elején, elég sok országban volt legalább részleges tilalom.


Ez a könyv éppen nem állít olyat, hogy a legkisebb mértékben is mérgező lenne, csak azt, hogy nincsenek általános pozitív élettani hatásai. Azok tényleg nincsenek, hacsak nem bizonyos mentális problémákkal élők számára nyugtatóként. (Mondjuk a problémáinkkal az alkoholhoz fordulni kb. olyan, mint a maffiához :) Amúgy érdekes könyv, kösz a linket.

2019. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak: Nagyon szívesen, örülök, hogy valaki elolvasta.


De azért itt az állítás: "Az alkoholt tápszernek használni mégis igen nagy hiba: először, mert szörnyű méreg, másodszor, mert a legdrágább és nagyon is egyoldalú s nélkülözhető értékkel bíró tápszer."


Vagy más ((szerk.) Madzsar József: Az egészség enciklopédiája, Budapest, 1926) 39. és 216. o.:


"Az emberi életnek egyik leghatalmasabb ellensége a szeszes ital"


"Az avatatlanok azt hiszik, hogy a szeszes ital csak akkor tesz kárt a szervezetben, ha az ember sokat iszik."


"A szeszes ital megrontja az emésztést és részint az által, részint pedig közvetlenül is gyomorhurutot okoz. De a szeszes ital nemcsak a gyomrot támadja meg, hanem az idegrendszert és a lélegzési és vérkeringési szerveket is. Szivtultengés, máj- és vesebaj lesz a szeszes ital élvezetének következménye és valóban igaz a közmondás, hogy vizibetegségben hal meg az, aki sok bort iszik. A szeszes ital nem melegít, hanem éppen ellenkezőleg, leszállítja a test hőmérsékletét."


"Mindenféle szeszes ital kártékony és pedig káros hatású az állandó fogyasztás még mérsékelt adagokban is."



[link]



És utolsó: Stein Fülöp: Alkohol


[link]

2019. okt. 17. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!