Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért hiszik el az emberek...

Miért hiszik el az emberek hogy a bor egészséges?

Figyelt kérdés
Ha az lenne akkor mindenki szőlőlevet meg mustot inna. De szerintem csak kifogás a mindennapi ivásra hogy napi egy pohár bor és 100 évig fog mindenki élni. Alkohol akárhogy terjeszti a borlobbi, káros.
2019. nov. 16. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem a mindennapi ivás hanem az egy pohár bor az egészséges.

Sőt a kis házi pálinka is az. De nem berugni és nem többet inni mint egy pohárnál .

Ezt mondom úgy hogy én egyáltalán nem iszok évek óta semmit.

2019. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%

káros ez tény, de az emberek szeretik becsapni magukat, hogy ne kelljen mindíg minden miatt aggódniuk.


Amugy káros az alkohol, de mégis isszuk, mert jól esik:)

Aki azért nem iszik soha sem alkoholt mert káros és vigyáz az egészségére az megvonja magától az élet örömeit, csak hogy tovább éljen picit.

Sokaknak a túlzásba vitt egészséges életmód az agyára megy, és túlzásba esnek, és mint egy aszkéta élik le az életüket.

Persze ésszel kell inni.

És csak ha jól esik, ha valaki nem szeret inni az ne igyon

ennyi


De amugy jogos a kérdező felvetése

2019. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Talán azért, mert ez nem hit- hanem ténykérdés. Napi egy pohár jó minőségű vörösbor fogyasztása kifejezetten egészséges. Nem kannásbort meg cefrét kell vedelni, hanem minőségi vörösbort - mint írtam is fentebb, maximum egy pohárral fogyasztani; ami 2 dl-t jelent.
2019. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A vörösbor például a rezveratrol tartalma miatt.
2019. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Phoney ***** válasza:
27%
„Talán azért, mert ez nem hit- hanem ténykérdés.” – nincs olyan tudományos konszenzus, hogy egészséges volna napi egy pohár. Azt kéne megérteni, hogy ha 1 vagy 10 vagy 30 tanulmány ezt állítja, attól önmagában még nem lesz „ténykérdés”.
2019. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"A vörösbor például a rezveratrol tartalma miatt."


És ez nincs benne a mustban vagy a szőlőlében?

2019. nov. 16. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Most tulajdonképp miért fáj az neked, ha valaki bort iszik? Ha azért issza mert egészséges, ha azért mert jól esik neki, ha azért mert be akar baxni ez miért érdekes?
2019. nov. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Az hát, kifogás. Borász és alkoholista ország vagyunk, mindig kell a kifogás.


Amúgy napi egy pohár bor még nem árt, de túlmisztifikálni sem kell. A kamu franciaparadoxon meg mindenféle anekdoták (pl. rezveratrol) miatt marad továbbra is meg ez a tévhit.


Bár én azt mondom, hogy a legnagyobb problémánk legyen a bor, sokkal súlyosabb ivászati gondok vannak errefelé.

2019. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Na megint idegyűlt a sok száraznovemberes antialkesz templomajtó, mint legyek a sz@rra hegyibeszédet tartani.

Én napi min. 1 l bort megiszom, és még élek nesze nektek szikár gyerekek

2019. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Én napi min. 1 l bort megiszom, és még élek nesze nektek szikár gyerekek"


Alkoholista!

2019. nov. 19. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!