Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi egy pohár bor vagy egy...

Napi egy pohár bor vagy egy sör valóban egészséges?

Figyelt kérdés
Találtam cikket az állításáról és cáfolásáról is. Ti mit gondoltok?

2018. febr. 28. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
nem
2018. febr. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2018. febr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Igen, minden kutatás szerint a mérsékelt alkoholfogyasztás növeli a várható élettartamot. Valószínűleg a stresszoldás és a magas rosssz koleszterinszint elleni küzdelemben segít. Ne feledjük, hogy pl. erjedt gyümölöcsök formájában időtlen idők óta fogyasztunk alkoholt (persze kis mennyiségben, és nem töményen.)


" a mértékkel történő alkoholfogyasztás több szempontból is jó a szervezet számára: harminc százalékkal csökkenti a szívinfarktus és a stroke kockázatát, emeli a "jó" koleszterin (HDL) szintjét, 26 százalékkal csökkenti a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának lehetőségét, és 23 százalékkal mérsékli az időskorban bekövetkező mentális leépülés kockázatát."


[link]

2018. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Ittam barna sört egy időben, aztán, hogy ne szokjak hozzá áttértem az alkoholmentesre. Egyikkel esem élek azóta sem, még nagy ritkán sem, mivel "szétestem". Sem a koleszterinemen nem változtatott, sem a véreredményemen, sem pedig semmin. Sőt! megértem azt is, hogy kórházba kerültem valami miatt (és nem azért mert eltörött a lábam). Nagyanyámék látták el saját készítésű borral anno a falu apraját nagyját, éltek is vele ők maguk is , na persze mértékkel és ésszel. Kb. 70 lehetett mikor lehunyta a szemeit. Máig sem értem miért nem 100 évesen.
2018. márc. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 nekedAdrián válasza:
68%
Igen. 1 pohár sör segít abban hogy ne legyél veseköves. Bort csak étel fogyasztása után igyál de csak a drágább, márkásabb félét fogyaszd, mivel csak az látott gyümölcsöt valaha. A Bor segít az agy működésének és hosszabb élettartamot biztosít. Viszont ha többet fogyasztasz a kelleténél roncsolja az agyat, innen ered a mondás hogy "kis mértékben orvosság, nagy mértékben méreg".
2018. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2018. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
81%
mértékletesség. akkor igen
2018. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

LOL :D És ezt a sok igenlő és helyeslő választ mondják az élettapasztalattal rendelkező 23 évesek.


Egy ismerősöm kb. 2 éven keresztül mindennap megívott 1 pohár vbort. Úgy szétment a szíve, pont 2 év alatt, hogy PM-et ültettek be neki.

2018. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
De hát igyál csak, jobb nem beismerni, belátni, hogy alkoholista vagy, szal fogd a nyuszira.
2018. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
100%

Ilyen szögletes kérdésre nem lehet jó választ adni. Nem létezik olyan szer, aminek csak jó vagy csak rossz hatása van (a kis adagtól függetlenül), és olyan sem, ami végeredményben mindenkinek jót tenne.


Az alkohol meg pont olyan, hogy kismillió közvetett hatása lehet, senki nem tudja neked megmondani, hogy jobban vagy rosszabbul fogsz kijönni a napi egy pohárral (bár én senkinek nem ajánlanám, hogy minden egyes nap megigyon valamit). Mondjuk akinek „napi egy pohár bortól” 2 év alatt szétment a szíve, annak garantáltan nem a borozás volt a legnagyobb baja.

2018. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!