Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Finom forraltbor recept?

Finom forraltbor recept?

Figyelt kérdés
Terveztünk csinálni forraltbort, de még sosem csináltunk. Egyik ismerősöm azt mondta, ők többször többféle módon is próbáltak csinálni, de sosem lett az igazi/sosem lett finom. Valaki tud olyat amit már próbált és jó?

2019. dec. 2. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Vörösborba dobsz pár almaszeletet, esetleg asztszilvát, egész fahéjat, szegfűszeget, csillagánizst, jól összemelegíted, de csak annyira, hogy ne forrjon, mert akkor nem marad benne alkohol. Mindenzt fedő alatt. Amikor ez megvan annyi cukrot keversz hozzá, hogy finom legyen. Cukor nélkül nagyon savas, hiába volt a kiinduló bor teljesen jó.
2019. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm rum aromát vagy vérnarancs aromát is szokott bele tenni. Finom.
2019. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kiváncs hogy amúgy milyen borból érdemes csinálni?
2019. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Mi híresen finom forraltbort szoktunk készíteni.

Szerintem az a titka, hogy nem a borban főzzük ki a fűszereket, hanem feltesszük az összes beleszánt fűszert 3-4 dl. vízben kifőni és utána ezt a tömény fűszer esszenciát öntjük a megfelelően cukrozott borhoz, amit maximum 80 fokra hevítünk.

2019. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok és lehagytam a fűszereket:

Ennek az italnak is fő összetevője a vörösbor, cukor de a fahéj és szegfűszeg mellett náluk a kardamom, a gyömbér és narancs is kerül az italba.

2019. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a finomság titka, hogy NE CUKROZD AGYON! kell bele cukor de nem túl sok, utólag lehet szirupokkal, gyümölcsökkel ízesíteni.
2019. dec. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

dögöljön meg akinek olyan szar élete van, hogy válaszol lepontozásával éli ki magát

az ilyen emberek miatt tart itt az ország

2019. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es


Általában én se értem ezt a lepontozást, hogy miért, sokszor szerintem ők maguk sem tudják hogy mit miért pontoznak le 😁 pl.pont nemrég láttam egy kérdést, hogy "ki mit csinál ma?"

Az első válaszoló ezt írta:


Jól, köszönöm. Sétáltam a csodás őszi fényekben. Este meg találkozom egy számomra nagyon kedves emberrel, már alig várom. :) Neked?


A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik.


Ezen amúgy mit lehet lepontozni?? 😁

2019. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak kíváncsiságból olvastam el a válaszokat, nem értem itt milyen okból pontoznak le bárkit is? :D

Mindegyikben volt jó tanács.

2019. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2/3 kékfrankos, 1/3 víz, kotányi forraltbor fűszer, cukor ízlés szerint. Nekem ez vált be. Fontos a jó bor, akkor az igazi.
2019. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!