Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Jameson vagy Jack Daniel's?...

A Jameson vagy Jack Daniel's? Melyik a jobb whiskey szerintetek?

Figyelt kérdés
Persze a saját kategóriájukban,mielőtt valaki a több tíz éves és több tízezres tételeket hozná fel példaként:D

2019. dec. 5. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Két más fajta, a Jack egy bourbon, édeskésebb, kukoricából, a Jameson egy scotch, kesernyésebb, árpából.
2019. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:
100%

Ez két nagyon hasonló színvonalú, de nagyon eltérő jellegű whisky (kb. mintha rumot és brandyt hasonlítanál össze). Tehát kb. ugyanolyan jók (vagy nem jók), de nagyon különbözőek, így mindenki stíluspreferencia szerint fog közülük "jobbat" választani.

Ha nem ismered az ír és amerikai whisky közti különbségeket, akkor a Jameson tisztább, szárazabb, könnyedebb jellegű, a Jack édesebb, kicsit olajosabb és harapósabb.


ma 19:23

A Jameson nem scotch...

2019. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Ezek közül egyik sem egy whisky.
2019. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ezek közül mind a kettő whisky, attól még hogy az írek és az amcsik whiskeyként írják attól még ugyanarról az italról beszélünk.
2019. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Újra, gyengébben kedvéért: Egyik sem whisky.

Mindkettő egy whisky márka, számlatan whisky kínálattal.

2019. dec. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de érdemes mindenképp megkóstolni őket, és úgy dönteni, elvégre mindenkinek saját szája ízlése! Nekem például az alap Jack Daniel's az egyik kedvencem, imádom, a Jameson-t még nem kóstoltam, de sokan dícsérik, még olyanok is, akik egyébként nem szeretik a whiskyt!
2019. dec. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

A Jameson egyik elég jó ár/érték arányú whisky, én szeretem.

A Jack, Jim Beam, Ballantine’s, Johnnie (leginkább Red label) kört hagyjuk. Én miattuk hittem azt, hogy a whisky ihatatlan.


A Jackből egyedül a sinlge barrelt ajánlom, de ha megengeded, hogy ajánljak, akkor inkább az írektől tenném.

Bushmills Black bush, Buffalo Trace


Vagy érdemes a bourbon vonalat is megkóstolni, ebből a Woodford, vagy Bulleit bourbont ajánlom.


A skót whisky-k nekem túl testesek, szóval azokkal nem is próbálkozok nagyon. :)

2020. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A buffalo trace nem bourbon?
2020. máj. 23. 02:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
De igen, bocsánat. Pedig azt oda is akartam írni, az írhez meg a Tullamore-t és a Teelinget.
2020. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!