Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy 6 éves gyerekre aki azt...

Egy 6 éves gyerekre aki azt se tudja mi az az alkohol milyen hatással lenne egx doboz sör?

Figyelt kérdés
Kérdés csak elméleti, nincs gyerekem, de ha lesz se fogok neki alkoholt adni, szimplán kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen fiatal gyerekre milyen hatással van egy doboznyi 5%-os sör...

2019. dec. 25. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Én kb 100 kiló vagyok de egy gyengébb napon nekem is megárt. Egy 6 éves gyerek is simán berug tőle, nagyobb baja nem hinném hogy lenne. A sört amúgy se tudná szuszra inni. Ez egy beszélgetős pia. Mire elkortyolgatná nem lenne nagy baja. Egy tömény pálinka vagy valami rosszabb lenne. Ugye egy gyengébb szervezetet nagyon nagyon megviselne. Ha ilyen kissebb akkor lehet detox.

Persze ez mind csak elmélet. A gyereknek az ilyen jellegű alkoholok nem is ízlenének, meg se inná, hamarabb hányna stb. Meg épp eszű ember amúgy se itat gyereket, mint ahogy mondtad is.

2019. dec. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg túlélné. Régen a középkori Angliában általános volt, hogy az emberek inkább gyenge sört ittak, a gyerekek is! Mivel a víz olyan szennyezett volt, hogy jobban jártak azzal, ha inkább sört ittak. Lehet, hogy más országokban is így volt, de nekem Angliáról van csak információm.
2019. dec. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Próbáld ki, aztán kiderül.
2019. dec. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-4 évesek voltunk unokatesómmal, amikor először lerészegedtünk. Pont vmi ünnepesdi volt (sztem ugyanígy karácsony), és nálunk volt a rokonság. Volt mindenféle ital: bor, pálinka, likőrök stb...

A felnőttek egy kicsit kivonultak az udvarra a dohányosokkal, és két idősebb unokatesómra voltunk bízva, de mivel mi játszottunk, úgy vélték, hogy otthagyhatnak minket.


Na azt a remek játékot találtuk ki, hogy igyuk meg a pohárban lévő maradékokat mert az nagyon vicces lesz majd. Jó szhar volt az ízük, de leakartuk körözni a másikat. Aztán ott volt az az édes, nagyon finom krémes lötty (Baileys) meg a bonbon ízű (cherry). Megittuk az összes pohárból azokat. Utána nem emlékszem kb. semmire.


Szüleink elmesélése: visszajöttek, és annyit látnak, hogy ülünk a kanapén egymás mellett, röhögünk/kacagunk a semmin, és nem válaszolunk nekik mert a nevetéstől nem tudtunk. Közben vki észrevette, hogy elfogytak a likőrök. Aztán arra lettek figyelmesek, hogy hirtelen csend lett- mint ha lemerült vna az elem. Elaludtunk.


A másnapra nem emlékszem, de nem hánytunk. Olyan volt az egész, mint ha qva sok cukrot enne egy kisgyerek: pörög mint az állat, aztán mint ha elszakadna az egész.


Egyébként apám borászkodott, és nem volt idegen az alkohol fogalma a későbbiekben, 6 évesen biztos, hogy már bele-bele ittam a borba (sunyin), de tudom, hogy ezek a dolgok nem ízlettek, ahogy a sör sem, csak néha leszűrcsöltem a habot, amíg nem figyeltek.


Tehát sztem ugyanúgy függ egy gyerek fizikai és lelki állapotán is, hogy mennyire üt be vmi. Régi magyar szokás: pl. rendes alkaloidos mákból készítettek gyerekeknek teát, arra, hogy lenyugtassák őket lefekvés előtt. A másik, hogy pl. gyomorfájdalomra meg egyéb panaszra itattak gyerekekkel is különböző tinktúrákat (gyógynövény+alkohol), mint pl mai nevén a svédkeserűt.


És a szüleink/nagyszüleink sem haltak bele.

Arról nem is beszélve, hogy egy kisgyerek kiválasztó szervrendszere sokkal aktívabban működik, mint egy felnőttnek és a máj is gyorsabban regenerálódik. Tehát egy doboz sörtől aligha lesz fizikális problémája, csak arra kell ügyelni, hogy vízhajtó, tehát kell a folyadék utánpótlás.


Egyébként nem vagyok alkoholista meg semmi sem, csak kamaszkoromban elég magas volt a toleranciám, és emlékszem az első általánosban lévő ivászatra, hogy kb. mindenki behányt, nekem meg semmi bajom nem volt (mert már ismerte a szervezetem az alkoholt).

2019. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Flagstaff ***** válasza:
100%
A sör keserű és szénsavas, tehát nehéz lenne belediktálni egy kisgyerekbe... A tonik se népszerű még ebben a korban, úgy emlékszem.
2019. dec. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 32 éves vagyok, 175 cm és 65 kg. Nem vagyok alkoholista, csak mértékkel iszom, de azért bírom az alkoholt, és én sem szoktam 5%-nál gyengébb sört inni. Viszont abból is már elég egyetlen dobozzal meginnom (fél liter), és máris kissé szédelgős mámoros állapotba kerülök, lazább és felszabadultabb leszek, kissé jó kedvem lesz tőle.

Példaként ezek után bele se merek gondolni, hogy egy 6 éves gyerek szervezetére milyen hatással lehet...! Azért a dologhoz hozzájárul, hogy a komló kenderféle, és ez a szénsavval együttesen felerősítik az alkohol hatását, így bár a sörben sokkal kevesebb az alkohol, mégis előbb érezteti hatását, mint akármelyik töményebb ital! Ez persze nem azt jelenti, hogy inkább töményre buzdítalak, hanem azt, hogy még csak ne is játszadozz a gondolattal!

A húgom 15 évesen ihatott először alkoholt, de akkor is csak egy mindössze 2%-os citromos Gösser Natur Radler volt neki megengedve, több nem!

2019. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
unokaöcsém még egyszer rég szilveszterkor elcsent egy pezsgőt és beleivott kb 2 kortyot. aztán odahányt az ajtóba és jó fáradt lett. kialudta, de ilyennel nem kisérleteznék. a válasz: nem jó hatással
2020. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!