Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen íze van a vodkának?

Milyen íze van a vodkának?

Figyelt kérdés

2020. jan. 19. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jo en szeretem
2020. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jó! Kóstold meg, csak nehogy rászokj!
2020. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vodka
2020. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vodka
2020. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Gyengébb, mint a házi pálinka?
2020. jan. 19. 22:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Általában égető alkohol, de kapni ízesített vodkákat is.

Például, gyógynövény keverékes (herbal enyhe menta íz), vagy citromosat.

Többnyire nem az íze miatt isszák, hanem a hatásai miatt.

Amikor lenyeli az ember akkor mennyiségtől függően, első 5 percben kimelegszik tőle, 10 perc után jön az áll enyhe elzsibbadása, arc és végtagok elnehezülnek, húznak, 15 perc után enyhe szédülés, és oldottabb jókedv.

Aztán ez a megivott mennyiségtől függően a totál eszméletvesztésig, rosszullétig, hányásig fokozódhat.

A teljes józanodásig legalább 5-6 óra eltelésére van szükség az utolsó megivott korty után. Viszont szerintem a vérből még ekkor is kimutatható az alkohol, csak már nem okoz beszámíthatatlan állapotot.

2020. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szeretem a vodkát, ahogy a pálinkát sem. Íztelen szar és bár a vodka annyira nem mar, de a pálinka (a házi cucc, ami öl) végig mar és felmossa veled a padlót. Semmi élvezeti faktora nincs számomra ennek a hatásnak.

Az ízesített vodkákkal már más a helyzet. Ott pont hogy egy plusz extrát ad az enyhe maró hatás, mert mellette érezni a finom ízét. Ha épp meggyes, akkor a meggyet. A vodka arra jó, hogy észrevétlenül beverj. Eléggé szagtalan, mondjuk azt nem tudom, hogy rajtad hagy-e szagnyomot ha attól állsz be. Annyira nem vagyok vodkás.

2020. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Az íze nagyon enyhe, inkább csak az erejét érzi az ember. Nem véletlenül szokták gyümölcslével inni, akik nem bírják túlzottan a piát :)
2020. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
ha valami olcsóbba vásárolsz akkor azért van íze. csak nem jó :) Prémium vodkák viszont finomak. Másik előnye,hogy ember száján se nagyon érezni,ha vodkát ivott. Klasszikus óvónő-dadus zugivó-szer.
2020. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A vodka csak víz és finomszesz keveréke, lényegében alkoholos víz, én egyszer kóstoltam életemben tisztán, és tényleg csak ereje van, íze semmi, nekem nem jött be, és akkor is csak úgy tudtam meginni, mikor már felöntöttem narancslével! Én amúgy minden piát csakis tisztán iszok, a vodka az egyetlen kivétel, amit viszont csakis felöntve! Egyszer vettem a Spar-ban Kalinka Citrust, hát köszönöm, abból sem kérek többet!
2020. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!