Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez már alkoholizmusnak számít?...

Ez már alkoholizmusnak számít? Vagy minek neveznétek ezt?

Figyelt kérdés

Középsulis osztálytársamról van szó, akárhányszor megyek/többen is megyünk fel hozzá már veszi elő a piát és a poharakat.


Vasárnap délelőtt mentem hozzá pár dologért, akkor már ott volt az egyik haverja és iszogattak. De ahogy elnéztem őket meg az üres Jameson-os meg Tullamore-os üvegek számát kb már szombat estétől iszogattak.



2020. jan. 28. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha átjönnek a haverok én is iszok velük. Az ivászata akkor számít alkoholizmusnak, ha rendszeresen fogyaszt alkoholt, és lelkileg is kötődik az iváshoz. Ennyi infóból ezt nem lehet egyértelműen eldönteni.
2020. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még éppen nem is (bár úgy gondolom, nagy esély van rá ha még vasárnap délelőtt is iszogat), akkor jó úton van az alkoholizmus felé.
2020. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nehéz megítélni, de nagy eséllyel azzá fog válni, ha nem változtat az életmódján.
2020. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha mindennap rendszeresen iszik, mi több a problémáit alkoholba "fojtja" (sőt egy idő múlva már az fogja okozni), akkor alkoholista. Így csak szeret piálni. Bár ettől még nem kell heti 3x berúgni.
2020. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zimonyi válasza:
Ha csak alkalmanként iszik de akkor sokat az már alkoholizmus, de attól függ inkább hogy milyen gyakran,mennyit.
2020. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tini koromban én is sokat ittam... Tinédzser kornak hívják
2020. febr. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Majd kinövi. 17-18 évesen húzóra megittam 7 dl bort... Fogadásból. Minden héten be voltam rugva. Most 31 vagyok, idejét nem tudom mikor rugtam be utoljára. :) Most is szoktam alkalmanként inni, az olcsó bort váltotta a minőségi whisky, egyszerre elfogyasztott mennyiség is kóstolásra korlátozódik.

Ez nem alkoholizmus, csak menőnek, jófejnek akar tűnni... Középsuliban nálunk is ez volt a menő, meg a WC-ben cigizés.

2020. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!