Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi pálinka tartható otthon?

Mennyi pálinka tartható otthon?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van egy korlát, hogy maximum hány liter pálinkát főzethet egy magánszemély. (Most hirtelen nem tudom hány liter, de a lényeg, hogy van korlát.)


Viszont arra is van korlát, hogy otthon a háztartásban mennyi pálinkát tárolhatok? Vagy ez hülyeség?



Igazából azért kérdezem, mert tavaly és tavalyelőtt főzettünk, és a kettő együtt éri el kb. az egy évi kifőzethető mennyiséget, mindig ezt hallottam tesómtól. Viszont nagyon keveset fogyasztottunk belőle.

És arra gondoltunk, hogy még egyszer utoljára idén is főzetünk, mert azt a pár gyümölcsfát egyelőre mégse vágtuk még, ki, ami annyira útban van. Majd ősz felé akarjuk.


Tehát ha még egyszer főzetünk, akkor tuti biztos, hogy az össze tárolt mennyiségünk több lesz az egy évi kifőzethetőnél. Baj ez vagy sem?

Mert egyébként a hivatalos papírok az adó megfizetéséról és a számla mind megvannak.

Tudja valaki???



2020. febr. 27. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd az otthonfőzéssel!

Ha NEM TE főzöd ki magad, akkor évente 50 litert főzethetsz ki, saját használatra.

Ennek az adóvonzatát a főzéskor kifizetted, a pálinkafőző meg - elvileg - azt az államkasszába befizette. Meginni viszont nem vagy köteles egy év alatt. Ha te egy 100 m2-es pincét teleraksz pálinkával, (az évi 50 literjeiddel) aminek a főzéséért fizettél, ahhoz senkinek semmi köze.

De itt pontosan le van írva, ennél frissebb jogszabály nincs:

[link]

2020. febr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem keverem az otthonfőzéssel. Ja vagy már értem mire gondolsz mit keverek! :) Nem! :)

Ahogy írod liter akkor, tényleg így már dereng az a mennyiség is. Na csak azt nem tudtam, hogy az egy időben tárolttal mi a helyzet. Otthon soha nem főztünk és nem is tervezünk, hisz nem értünk hozzá, nem ruháznánk be ilyen hülyeségre. Csak érdekességből főzettünk párszor, és sok lett már összesen. :)

2020. febr. 27. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem tudom, hogy főzés és főzetés között van-e valami különbség a jogszabályban, de legalábbis úgy hallottam, hogy otthon házilag egyszerre max. 50 liter főzhető! Hogy ez a mennyiség 1 évre van-e korlátozva, vagy amíg teljesen el nem fogy, azt nem tudom! :/

Egy ismerősöm édesapjának van saját szőlőbirtoka és egy 17 literes főzője, azzal minden évben szüretkor háromszorra lefőz összesen 51 liter törkölyt (a többiből bort csinál), és ez a mennyiség náluk 1 évig tart ki, tehát addigra már úgyis lesz új! (Most 1 liter ide vagy oda szerintem nem sokat számít)

2020. febr. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Baromira egyszerű erre a válasz. Legfeljebb annyit, amennyit egy esetleges ellenőrzés/rajtaütés során annak származását igazolni tudod! Azaz nincs megadva egy konkrét mennyiség, hogy ennyi tartható, hisz ahogy másik is írták ez évről-évre halmozódhat. Neked, mint tulajdonosnak viszont évről-évre el kell tegyed a főzdében kiadott számlát a főzésről, avagy mint magánfőzőnek az évente megvásárolt pálinkajegyeket. Szóval igen, ne keverd a kettőt, az egy évben kifőzhető mennyiségnek semmi köze a birtokolható mennyiséghez! Lényeg, hogy amennyi van a birtokodban, azt a mennyiséget igazolni is tudd! Ha pedig boltban vásárolt pálinkáról van szó, ott nem kérdés, az üvegen található zárjegy igazolja azt.

Amennyiben ellenőriz téged az adóhatóság, Ők összeírják a nálad található mennyiséget, majd neked helyszínen igazolnod kell azt számlával, ha a mennyiség nem haladja meg az igazolhatót, akkor búslakodva elkullognak.

2020. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó rendben, akkor minden világos. A papírok természetesen megvannak..
2020. febr. 28. 09:37
 6/6 A kérdező kommentje:
És köszi!
2020. febr. 28. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!