Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jó ár-érték arányú whisky?

Jó ár-érték arányú whisky?

Figyelt kérdés

Olyan whisky-t vagy whiskey-t szeretnék vásárolni, ami megfizethető áron van és ahhoz képest jó is. Nagyon sok más jellegű termék van, ami sokkal olcsóbban nyújt közel azonos minőséget, mint a drágábbak. Ezért gondoltam whisky-ből is van ilyen "titkos favorit". A fajtája mindegy milyen, elsősorban bourbon és skót érdekelne, másra is vevő vagyok, de gondolom előbbi kettő közül kerül ki valami olcsóbb. Árban az alap fehér Jim Beam, piros Johnnie, Ballantine's Finesthez hasonlókat keresek. Tehát kb 5000 Ft/7 deci. Biztos van olyan ami kevésbé ismert, kevesebbet költenek reklámra ezáltal olcsóbb tud lenni, mint ezek vagy ha nem is olcsóbb de azonos áron jobbak.

Ami fontos, hogy ha boltban nem kapható, akkor webshopokban elérhető legyen Magyarországon is.

Ismertek olyan márkákat, amik a népszerű belépő kategóriánál olcsóbbak vagy azonos ár mellett jobbak?



2020. máj. 17. 23:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erről még nem hallottam, hogy Amerikában így csinálják a "kólába való" whiskyket, de jó ötlet. Ereje ugyanannyi lesz, mint ha teljesen whisky lenne az íze pedig kicsit enyhül, főleg a Jim-et én elég erős, karcosnak érzem. Ezt kifogom próbálni a következő házibuli alkalmával.
2020. máj. 21. 15:30
 12/13 Phoney ***** válasza:
77%
Igazából ezt sem Amerikában találták ki, hanem ez az blended whisky eredeti lényege: a „rendes whiskyt” „ipari”, finomítóban készült gabonaszesszel keverik. A skót blended whiskynél (ami a skót whiskyk többsége) is csak annyiban fejlettebb ez a koncepció, hogy náluk ez az „ipari” gabonawhisky eleve nem teljesen finomszesz, és ők azt is hordóban érlelik. De ha magában megkóstolnád azt a gabonawhikskyt, ami egy olcsóbb skót whisky kb. 80%-át kiteszi, hát az sem áll messze a vodkától :) Szóval azért nem olcsó scotch-ot ajánlottam ehhez a mutatványhoz, mert abban már eleve van ilyen „töltelékszesz”, kevésbé bírja a blendelést.
2020. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az édesítés is (pl. méz) nagyon sokat javít a "minőségen".
2020. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!