Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A filmekben miért melegen...

A filmekben miért melegen isznak whisky-t?

Figyelt kérdés

Rengeteg filmben látom, hogy főleg a gazdagabb szereplőknek van az irodában vagy a lakásban egy nagy díszes üveg amiben a whisky-t tárolják. Aztán ha valakivel isznak akkor abból kitölt egy-egy pohárral és megisszák. Nyilván ezek csak filmek és valami teát isznak igazi whisky helyett. De egyébként is lehet kapni ilyen szetteket. Ezek ahhoz túl díszesek, hogy az ember berakja a hűtőbe vagy fagyasztóba, ezért jellemzően szobahőmérsékleten lehet ebből italt fogyasztani.


Viszont én akárhányszor ittam szobahőmérsékletű whisky-t, mindig rosszabb volt mint hűtve vagy jéggel. Túl erős, majdnem ihatatlan így az ital. Szinte minden töménnyel így vagyok, vodka, pálinka, mind jobb hűtve, akkor is ha jó minőségű italokról van szó.


Azon kívül, hogy jól néz ki és szép díszes, mi értelme ilyenben tárolni a whisky-t a polcon, pulton?



2020. máj. 14. 21:13
1 2
 1/15 Phoney ***** válasza:
100%

Azokat a konkrét whiskyket kóstold meg, amiket ők isznak "melegen", és akkor lehet, hogy érteni fogod.

Én az elmúlt 10 évben megkóstoltam vagy 150 féle olcsóbb és drágább whiskyt (és legalább még egyszer ennyi másféle rövidet), de nem sokat tudok mondani, ami hidegen jobb lett volna.

Persze aki éveken át minden rövidet hidegen iszik, annál előfordulhat, hogy utólag már minőségi italnál sem tud hozzászokni a "meleghez".

2020. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ennyiféle italt még sajnos nem volt lehetőségem megkóstolni, és tény, hogy whisky-ből sem többszázezres példányokat kóstoltam. Talán a lágyabbak amik jól csúsznak "melegen" is, de a karcosabb, füstösebbek ízeket csak hűtve tudom elfogyasztani. Illetve eltudom nem hűtve is, csak úgy nem igazán van számomra élvezeti értékük. Még a vodka hamarabb megy hűtés nélkül, de abból se mind. Pálinkától pedig egyenesen rosszul vagyok ha csak leveszik a polcról és melegen kell inni. Valahogy ösztönösen a hidegebb italok ízlenek. Persze nem csonttá fagyasztva mínusz x fokosan, de ha a szobai huszonpár fok helyett közelebb van a 10-12 fokhoz már sokkal jobb.


Lehet érdemes lenne kóstolgatnom szobahőmérsékleten is.

2020. máj. 14. 21:54
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
"Rengeteg filmben látom, hogy főleg a gazdagabb szereplőknek van az irodában vagy a lakásban egy nagy díszes üveg amiben" ....... a KONYAKOT taroljak.
2020. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
RUM is lehet akar! Az is van nagy diszes uvegben a gazdagabb emberek repertoaljaban.
2020. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy rum és konyak is lehet ilyen üvegben. Ennek ellenére több filmben konkrétan megkérdezik, hogy kér-e az illető whisky-t és szépen kitöltik a díszes üvegből. Sőt néztem most webáruházakat, whisky-s szettként árulnak ilyeneket poharakkal együtt. Rumot keveset kóstoltam idáig, konyakot ha jól emlékszem még soha, nem tudom ezek mennyire élvezhetőek bármilyen hűtés nélkül.
2020. máj. 14. 23:41
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Mivel film, az ott tea, ami úgy hallottam jó melegen.
2020. máj. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy a filmekben tea van whisky helyett. De a kérdésnek van valóságalapja, mert árulnak ilyen üveg szetteket kifejezetten whisky-hez. Persze tudom, hogy nem kötelező whisky-t rakni bele, de whisky-s szett attól még. Én pedig arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan és melyik whisky-k élvezhetők melegen is. Mert amiket eddig én kóstoltam azok mind jobbak voltak enyhén hűtve vagy esetleg jéggel, mint szobahőmérsékleten.
2020. máj. 14. 23:54
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az, ami inkább ízlés dolga, és értetlenül állsz a dologhoz csak azért, mert konkrétan Te úgy nem szereted! Nekem például a hőmérséklet másodlagos dolog, de azt észrevettem, hogy hidegen nem érződik ki annyira az italok íze, mint szobahőmérsékleten, ergo ha Te csakis hűtve tudod meginni, akkor valójában nem is ízlik neked, csak megszokásból vagy menőzésből iszod! A whisky-ből (legalább) 2 féle ízvilág létezik, és nekem például pont a füstös a kedvencem, azt a kellemesen szenes utóízt nehezen tudnám valaha is megúnni, és én például eddig olyat csak szobahőmérsékleten ittam! A füstösek közül is a Jack Daniel's és a Jim Beam a kedvenceim, de még a Johnnie Walker is jó, egyedül a Chivas Regal volt másabb, de nem a hőmérséklete miatt, hanem mert kissé hígabbnak tűnt!

Sógorom meg inkább a selymesebb ízűeket szereti, Neki a Ballantine's a kedvence, de nekem az nagyon keserű, és amikor elővette a hűtőből koccintani, rájöttem, hogy én meg pont azt nem tudnám meginni hűtés nélkül, de nem is erőltetem magamban sehogy a dolgot!

Nem vagyunk egyformák, ez tény, úgyhogy ne hari, de nem értem, hogy mire ez a kérdés, mindenki saját ízlésvilága, Te nem úgy szereted, mások viszont igen!

2020. máj. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen alap kocsmawhiskyk mint a Johnnie Red, Grant's, Ballantines Finest, Jim Beam White, Jack old no 7, alap Jameson nekem is jobban ízlenek hidegen. Ezek nem olyan italok amik arra lettek kitalálva hogy szobahőmérsékleten kortyolgasd, tipikusan berúgásra használják inkább őket. Azért egy drágább single malt whiskynek karcos íze semmiképp sincsen. Ha tisztán túl erősnek tartod esetleg rakj bele pár csepp vizet, vannak whiskyk amiknek tényleg sok a 40% és 30-35% körül jobban érvényesül az aromájuk, de a jég vagy a hűtéd az mindenképp elvesz belőle.
2020. máj. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Alapesetben a röviditalokat hüvös szobahömérsékleten illik/szokás inni, a hütöben tárolni, lehüteni akkor jött egyeseknel divatba, amikor elökerültek a nagyjából ihatatlan, rossz minöségü italok, amik fö elönye, hogy sok alkoholt tartalmaznak, viszont ha a pancsolt ízt érezni lehet, akkor csak a nagyon masszívan alkoholisták bírják meginni, a többieknek ihatatlan, amíg nem elég részegek - és lehütve nem érzödik az íze.
2020. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!