Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bort készítenék, amihez...

Bort készítenék, amihez vettem kotyogót is. Mire való a kupak?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kéne ráraknom, hiszen akkor nem tudna távozni a szén-dioxid. De akkor mire jó? Ha épp nincs használva, akkor ne menjen bele valami?

2020. jún. 15. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Miféle kupak? Az enyémhez nincs.
2020. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezeken a kupakokon szokott lenni pici lyukak, (van rajta?) szóval azért, hogy bele ne menjen muslica, de a CO távozni tudjon, arra való. 1. válaszolónak mondanám, hogy nem mindegyikhez van kupak, így lehet, hogy ahhoz nincs, amit te vettél. Miből lesz a bor, így június idusán? :) Meggy?
2020. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs rajta lyuk :\

Almabort, de most még csak bolti alapanyagokból :) Majd nyár végén sajátból is megpróbálom.

2020. jún. 15. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd rá a kupakot. Ki fog jönni mellette a gáz, nem zár légmentesen. Azért van, hogy ne potyogjon bele semmi meg a kis bogarak ne maszkaljanak bele.
2020. jún. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na én meg olyat nem láttam még, amin nincs, csak rákérdeztem, nehogy felelőtlen tanácsot adjak. Tedd rá a kupakot és fujj bele, ha szelel, akkor nincs gond. Boltiból nem érdemes csinálni, most meg már pláne nem. Jobban jártál volna, ha veszel alma cider sűrítményt és nem szénsavasítod, az akkor gyak. egy almabor, de olcsóbb, mint 5-600 forintos almából csinálni és határozottan nem rosszabb!
2020. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megfújtam, és jött ki belőle, igaz nehezen. Gondolom nem baj. Szóval ráraktam, köszi :)


Aldiban vettem szatmári gyümölcsből préselt almalevet, 1200 forintért 3 litert. Elméletileg van olyan minőségű, mint egy házi préselmény, nem?

2020. jún. 15. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen az. Elméletileg, de vannak fenntartásaim... Kóstoltad? Illetve az nem elég, kóstoltál már házi préselményt? Mert ha igen és ez is kóstoltad, akkor azt szerintem eltudod dönteni. Ha nincs benne tartósítószer és édesítőszer, akkor elvileg igen, megerjed ha beoltod élesztővel.

Ha nehezen tudtál csak átfújni rajta, akkor ne tedd rá a kupakot, vagy lyukaszd ki forró tűvel pl. de ha bent erjeszted, nem fognak rá muslicák jönni. Az edény, amiben erjeszted ez esetben lehetőleg ne legyen sokkal nagyobb mint 4-5 liter!

2020. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a dobozos frissen fréselt almalé tökéletes, 100%-os és nem sűrítményből van. Csak egy pasztőrözésen esik át, nincs benne semmi más. Viszont a cukortartalma teljesen erjeszthető cukrokból áll, tehát így a végeredményed száraz lesz. Én cidert csináltam belőle. Nem vagyok nagy cider ivó, de egész jó volt.
2020. jún. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jún. 16. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!