Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Biztonsgos a házi meggylikőr...

Biztonsgos a házi meggylikőr fogyasztása, ha a palackban kukacot találtam?

Figyelt kérdés
Apró fehér kukacok (5-6 darab), amik az alkoholos meggyszirupban úszkálnak. Dobjam ki az egészet, vagy elég leszűrnöm, ha elkészül?

2020. jún. 29. 15:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, biztonságosan fogyaszthatod szűrés után.
Nem, kukába az egésszel.
Próba cseresznye.
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A tequilában gyárilag van kukac
2020. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, ja. Én is ezt szoktam mondani!

Semmi bajod nem lesz tőle. Elképzelni sem tudod hányat megettél már! :)

Szűrd le!

2020. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Fúj! De amúgy, ezt hogy élik túl a kukacok??
2020. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz hírem van: nem élik túl.
2020. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Én nem értek hozzá, de ez nem ilyen férges? Pl ha a konzervet is nyitvahagyjuk ilyen izécskék belepetéznek. Én már nem vinnék be ilyet a szervezetembe. Meg egyébként láttam egy olyat is, hogy valami dokumentumfilm volt, hogy valami 15 centis fonálférget szedtek ki egyszer valami tengerparton (?) egy kisgyerek lábából. Én ilyeneket ne ennék meg. Még ha szétrágod is undorító. Viszont, ha igaz, amit az első írt, akkor lehet, hogy tényleg vannak benne alapból kukacok; de én nem gondolnám. Ha alapból vannak is, akkor gondolom leszűrik előtte. De egyébként mondom, én már ilyen dolgokat nem innék. Pl van olyan sajt is, ami már gyárilag penészes, én mondjuk olyat se ennék. Nekem egy sajton ne legyen penész. Ez most csak egy példa volt; de szóval , ha valakinek jó úgy a sajt penészesen; akkor egye, de én például nem szeretném. Talán egyszer mondjuk vennék ilyet, hogy megkóstoljam, de aztán ennyi. Azt is tudom, hogy többféle penész van, de én nem ennék inkább ilyet.
2020. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
*Ja meg még szóval pl ha valami ilyen romlott kaját megesz egy állat, akkor kell neki ilyen féreghajtót is adni, vagy nem tudom, ehhez sem értek; csak valahol olvastam egyszer egy írást, hogy ha egy állat bolhás, akkor van rá esély, hogy férges is. Ja és akkor szal meg össze kell törni neki egy ilyen féreghajtó-tablettát, és bele kell rakni májkrémbe (?) Én ezeket nem tudom, a másik felét pedig hallottam valahol nagyon régen, de szóval tehát az nem jó, ha valamilyen férgek kerülnek be az ember szervezetébe. Én nem gondolnám egészségesnek. Ja meg még az is, hogy egyrészt undi, másrészt meg elszívják a táplálékot, tápanyagokat a szervezettől, meg tök kellemetlen lehet az egész; szóval én nem ajánlanék neked ilyet inni.
2020. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a mexikói Mezcal tartalmazhat kukacot, ezek a fáról szedett meggyek meg frissek voltak, és nem hinném, hogy a napon alkoholban túlélnék, viszont lehet, hogy "tojást" raktak benne ami tudtommal sokmindent túlélhet. :D ki tudja. azért majd jól lefiltrálom 2 hónap múlva, ha kész lesz. :D
2020. jún. 29. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tojást? A kukac? :D

Ne add az előző alá a lovat! Tojás nincs benne (mámó-tátó...), a petét a cseresznyelégy rakja bele, abból lesz a kukac, a kukac nem petézik, a légy petézik, a petéből a kukac, a kukacból a föld alatt báb, a bábból a légy (jövőre!). Ennyi. :D

Ha van kukac, nincs "tojás", ha van "tojás", lesz kukac, de mire érett, addigra kukac van, mert még éretlen állapotában szúrja meg a rohadék, hogy arra ébredjék, hogy megvan terítve. Mondom, szűrd le!


Ja meg még szóval izébigyó, amúgy nem értek hozzá csak mondom...

5-ös, földobtad a napomat. Jó fej vagy! :) Nem petézik légy alkoholos italba. A konzervhúsba igen, de abba az a légy, amit mindenki légynek hív.

2020. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Hát én meg nem innám.😅
2020. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!