Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért státuszszimbólum az...

Guti73 kérdése:

Miért státuszszimbólum az alkohol?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm dicsekedett hogy milyen óriási dolog hogy kapott ajándékba egy 15 éves whiskey-t! Igazából alig iszik, csak alkalom szerűen. Mégis úgy örült neki, mintha egy aranyrudat kapott volna. Jó megitta, jó csúnyán berúgott,kipisálta, és jó beteg volt! Ez miért jó? Mitől jó?
2020. júl. 3. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, anti-alkesz vagyok, várom a válaszokat erre én is.
2020. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg iszom a jó minőségű sört, bort, de csak mértékkel.
2020. júl. 3. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt legfeljebb te hiszed így....

Nem státuszszimbólum...

Ha van egy agyrokkant haverod, aki ezzel dicsekszik, abból nem lehet extrapolálni...

2020. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A minőségi italok szép ajándékok, általában minden férfi örül neki ha azt kap ajándékba
2020. júl. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek jó whiskeyt kapni, mert szeretem a jó whiskeyt, egy üveg hónapokig kitart nálam, nem azért iszom, hogy berúgjak tőle. Egyáltalán nem értem a haverod, ez elég ostoba viselkedés, gondolom már nem tini.
2020. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

A minőségibb dolgok drágák. Plusz, alapvetően alkesz ország vagyunk.

Szeretem én is a söröket, kóstolni is szoktam többfélét, az átlag tömegsörnél drágábbakat is veszek, de nem tartom őket sokra. Érthetetlenül nézem, amikor ismerősök teljesen egyforma ízű, semmi plusszal nem rendelkező pálinkákról csodálattal beszélgetnek egymás közt, hogy milyen jót csináltak. Ittam már finom pálinkát, de az otthon pancsoltak többsége nem az.

2020. júl. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Phoney ***** válasza:

A leírásod alapján inkább csak te találtad ki, hogy a haverod státusszimbólumként kezeli a whiskyt, ő viszont csak nagyon örült neki.


Örülni meg azért volt oka, mert a 15 éves whiskyk többnyire nagyon finomak, de az emberek többsége ember sose szánná rájuk a pénzét. Mondjuk ebből a szempontból (is) kár volt egyszerre (vagy kétszerre) bevernie, ez igaz.


Státusszimbólum mellesleg akármi lehet, ami drága, bár fogyasztási cikk leginkább csak akkor, hogyha rendszeresen meg tudod magadnak engedni. (Vagy ha senkinek nem tűnik fel, hogy éveken át ugyanazzal az egy üveggel villogsz mások előtt :)

2020. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!