Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholmergezesbe bele lehet-e...

Alkoholmergezesbe bele lehet-e halni? Mennyi italtol? Csak aggódom vkiert

Figyelt kérdés
50 %-os pálinkát iszik rendszeresen

2020. júl. 8. 11:38
 1/10 qkker1 ***** válasza:
94%
Van az a mennyiség, ami halálos.
2020. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:
100%

Attól önmagában még nem lesz baja az embernek, hogy rendszeresen 50%-os pálinkát iszik. Attól lesz baja, túl sok alkoholt iszik.


Alkoholmérgezésnek az akut mérgezést nevezik, amikor valaki egyszerre iszik nagyon sokat. Ebbe bele is lehet halni, de az annyira azért nem gyakori.


Hosszú távon az alkoholizmus szövődményeibe lehet belehalni, de az általában több évtizedes "projekt".

2020. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bele. De nem úgy hogy valaki rendszeresen iszogat, hanem úgy, hogy egyszerre nagy mennyiséget visz be. Kinél mi a határ.
2020. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy bele lehet halni, de a rendszerességnél nem az alkoholmérgezéstől kell férni, hanem, hogy idővel tönkreteszi a máját és az egész szervezetét(napi egy feles még azért nem!).

Alkoholmérgezésbe rövid idő alatt(órák) nagy mennyiség megivása esetén hal bele az ember. Hogy mi a nagy mennyiség? Az mindenkinek egyéni, van aki 2 dl pálinkától kidől, mint a tuskó, megint más fél litert legyűr komolyabb bajok nélkül, de mindegyik esetben messze vagyunk még az alkoholmérgezéstől.

Ha önkényesen húzni kell egy határt, akkor én azt mondanám, hogy fél liter pálinka egyben lehúzva a határ, ezzel már jó eséllyel detoxban köt ki, de belehalni még minimális eséllyel fog bárki is. Ugyanez a mennyiség több órára elosztva(pl egy egész estés italozás) már simán csak egy csúnya másnaposság, szóval nem csak a mennyiség, hanem az idő is sokat számít.

2020. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Hatalmas mennyiség kell hozzá, meg az is, hogy ne hányja ki magából. Nem könnyű alkoholmérgezést kapni.
2020. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Hosszútávon halálos lehet

Én ismertem a 2000-es évek környékén egy fiatalabb fickót aki állandóan hullarészegre itta magát

Volt olyan, hogy feküdt az asztalon öntudatlanul és szakadt róla a víz meg rázta a hideg egyszerre, olyan részeg volt

Le is volt épülve rendesen a sok ivászattól sokkal idősebbnek nézett ki mint amennyi valójában volt

Végül a mája megadta magát és 25 évesen alkoholmérgezésben meghalt

2020. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:
41%
Azért húzóra fél liter 50%-os pálinka már elég sok embernek nem lenne életbiztosítás (mondjuk aki az átlag egészséges férfinál kevésbé bírja az italt), ha nem hány és nem jut detoxba időben. Arról nem beszélve, hogy ha a szíve vagy a légzése amúgy nem is állna le, akkor esetleg belefullad a hányásába, belefullad a nyelvébe.
2020. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van Phoney, viszont szerintem az emberek 99,99%-a le sem tudná húzni, mert azonnal jönne is vissza. Szerintem akut alkoholmérgezésbe viszonylag nehéz meghalni, ötleteket viszont természetesen senkinek nem akarok adni. Persze ha valaki elég szorgalmasan issza az 50%-os pálinkát az simán megrövidítheti az életét akár évtizedekkel is.
2020. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sok alkoholmennyisegtiol meglehet halni ,nálunk az iskolában az egyik gyereket mentő vitte el egyszer
2020. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholmérgezésbe természetesen bele lehet halni.

Azt most nem tudom neked megmondani milyen mértékben kell hozzá fogyasztani, de tény és való, hogy bele lehet halni.

2020. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!