Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmusnak számít, ha...

Alkoholizmusnak számít, ha valaki viszonylag rendszeresen iszik, de csak kis mennyiséget?

Figyelt kérdés
Tehát sosem issza magát hányásig, de még csak hányingerig sem, egyszerűen csak pont annyit, hogy jól érezze magát, és oldódjanak a gátlásai, de ezt viszont elég gyakran csinálja. Persze nem munka vagy mondjuk vezetés előtt, hanem amikor biztosan nem lesz semmi következménye még ennek a kis mennyiség megivásának sem.

2020. júl. 22. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Az alkoholizmus önmagában rendszeres alkoholfogyasztást jelent. Ez lehet napi 1 sör/napi 1 üveg whisky/heti 3 sör. A rendszeresség, természetesség, az hogy úgy iszod meg hogy nem is tudatosul. Tehát nem az van hogy fú most iszok egy sört hanem ja már megittam egy sört?
2020. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
A rendszeresség rászokáshoz vezethet. Én legalábbis így lettem alkoholista, eleinte pont így volt, ahogy írod. Aztán az alkohol sok hasznosabb dolgot kiszorított az életemből, pl. sportolás, kirándulás és most már másik sok dolgot képtelen vagyok elkezdeni pl. tanfolyam.
2020. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Egyértelműen alkoholizmus.
2020. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Csak akkor, ha kényszeresen teszi, tehát nem bírná ki nélküle. Ha jókedvből teszi akkor nem tartom annak, legyen akármilyen gyakori. A szándék itt sokkal többet jelent, illetve a viszony, amiben az itallal van.
2020. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
2-es vagyok. A rendszeres alkoholfogyasztással az a baj, hogy az arra hajlamos szervezet megszokja és már nem adja ugyanazt az ellazult hatást az alkohol, ezért emelni "kell" az adagot. (itt kellett volna megállni nekem és kívánom, hogy te ne jussál el ide). Nagymamám pl. minden reggel megivott egy kupaknyi pálinkát, és pár hetente a vasárnapi ebédhez 1 pohár bort. Nem befolyásolta az életét az alkohol, ugyanúgy dolgozott, pletykált:, stb... ez csak szokás volt vidéken az ő idejében.
2020. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mansour ***** válasza:
67%
Ez még így nagy valószínűséggel nem az, de nagyon könnyen oda vezethet. Ahogy írták már, bejön a megszokási faktor, egyre többet kell majd inni ugyanolyan hatás eléréséhez. 10-15 éves hasonlóan rendszeres, de nem túl nagy mennyiségű alkoholfogyasztás után én is ott tartottam már, hogy érezhetően többet kellett már inni ahhoz, hogy jól érezzem magam. Addig csak bort vagy sört ittam, és csak nagyon ritkán töményet. De akkor kezdtem már rászokni a tömény-sör kombinációra is. És akkor éreztem, hogy ebből már baj lehet. Szerencsére, szinte csodálatos módon akkor elkezdte a szervezetem nem bírni az alkoholt, így megúsztam az alkoholizmust. De ebben ne bízzál, nem hallottam még, hogy mással is történt volna ilyen!
2020. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így leírva kicsit tényleg annak hangzik, pedig tényleg kis mennyiségről van szó, és nem iszok minden egyes nap, van hogy hetek maradnak ki, mert épp olyan időszakom van, és olyankor sem érzem, hogy hiányozna az alkohol. Nem is érzem magam alkoholistának, talán mert akár már holnaptól minden gond nélkül abba tudnám ezt hagyni, anélkül hogy különösebben megviselne a dolog, főleg mert egyik italnak sem szeretem az ízét, csak azért iszom, mert olyankor lazábbnak érzem magam, ez pedig néha jól jön. De engem a falusi mamám is arra tanított, hogy minden nap igyak meg egy pohár vörösbort, azt mondta, ő ezért élt olyan hosszú és egészséges életet.:D De mindenképp figyelni fogok erre, és ha érzem, hogy függőség kezd kialakulni, vagy hogy ugyanaz a mennyiség már nem váltja ki a kívánt hatást, akkor mindenképp le fogok állni.
2020. júl. 22. 20:18
 8/11 anonim ***** válasza:
jól látod. ha fizikálisan ,mentálisan rendben vagy,akkor mind1 mennyit iszol. nem a mennyiség,hanem az számít,hogy milyen hatása van rád.
2020. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mansour ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy bizonyos mennyiség rendszeres fogyasztása esetén mindenképp kialakul az alkoholizmus, hiába van rendben mentálisan az ember. Viszont ez a bizonyos mennyiség, és az idő, ami alatt kialakul, egyénenként változik. Lehet, hogy valaki megéri a 90 évet, de még akkor sem jut el az alkoholizmusig, más meg 10 év után már alkoholista lesz. És pontosan nem tudhatod, hogy nálad mi a kritikus határ, ezért nem árt vigyázni.
2020. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8as vagyok.

ha csak valóban kis mennyiséget iszol,de rendszeresen és nem változtat az életeden negatív írányba,akkor sztem rendben van. olaszok, spanyolok,görögök, németek is mind isznak,esznek jókat rendszeresen mégsem foglalkoztatja őket,h most alkoholisták,mert egyszerűen csak élvezik az életet,jól érzik magukat,de mellette egészségesen esznek, sportolnak akár stb

mi magyarok kicsit vonalasok vagyunk ebben. igaz nem is eszünk egézségesen és nem sportolunk eleget. a stresszről nem is beszélve.

szóval inkább ezekben van a probléma és az alkoholizmus ennek csak az eredménye.

ha valaki figyel ezekre,és kiegyensúlyozottan él ,akkor szerintem az alkoholt is kordában tudja tartani.

minden fejben dől el.

2020. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!