Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sóborszeszt meg lehet inni?

Sóborszeszt meg lehet inni?

Figyelt kérdés
S ha igen, akkor a boltiból mennyit lehet max? Úgy emlékszem, hogy 2 decisbe láttam a Cba-ba. A dianás cukorban finom volt régen
2020. júl. 29. 11:28
 1/8 Phoney ***** válasza:
100%

Amit szeszesital-zárjeggyel adnak el, abból mind ugyanannyit lehet inni, mint bármely más hasonló alkoholtartalmú italból. Tehát csak az alkoholtartalmával kell számolnod, más összetevővel nem.


Ez egyébként szigorúan véve már nem is rendes sósborszesz, hanem már egy likőrgyári reakció arra a régi alkoholista szokásra, hogy egyesek megitták (és ezért megszerették) a valódi, gyógyszertári sósborszeszt. (Bár az sem különösebben ártalmas, csak nem arra való.)

2020. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Uh, valamit olvastam a gyógyszertáriról, de az magasabb alkoholtartalmú. Nekem olyan kéne, mint a diannás cukorban van, akkor gondolom a bolti tré. Lehet akkor megkérdem a gyógyszertárban. Am a gyógyszertárit azt hittem nem is lehet meginni. Bocs, hogy ennyire hulyeee vagyok ehhez
2020. júl. 29. 13:12
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha mégis a boltit veszem, abból mennyit szabad inni? Tényleg nem lesz bajom tőle?
2020. júl. 29. 13:23
 4/8 Phoney ***** válasza:
100%

Igen, a cukorkában is ilyen volt, bár a hozzávalók aránya gyártónként változhat (só, mentol, etil-acetát).

A gyógyszertáriban valszeg ezekből (is) több van, de éppen ezért a bolti sokkal ihatóbb :)

2020. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%
Ja, persze, hogy nem lesz bajod tőle. Rá van írva, hogy "szeszes ital", innentől ugyanolyan szabályok vonatkoznak rá, mint a többi röviditalra.
2020. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. júl. 29. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Off: Én már rég nem iszok töményet, sőrt is két dobozzal ittam az elmúlt félévben.


On: De régen négy deci töményet megittam félóra alatt úgyhogy színjozanak gondoltak úgytána.

Két abszint felest egymás után.

De féldeci sósborszesztől kitettem a tacsot egyből.

2020. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
úgytána -> utána*
2020. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!