Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Olyan töményeknél, amelyeken...

Olyan töményeknél, amelyeken nincsenek feltüntetve az összetevők, honnan lehet tudni, hogy szabad-e gluténmentes diétánál? Ha mégis rajta van, a gabonaszesz felejtős? Csak azt tudom hogy a sör tilos.

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a párlatokban nincs glutén.Akkor sem ha gabonából készült.
2020. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A sört sem kell megvonnod magadtól.Vannak gluténmentes sörök is.
2020. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a kovászolás során is gliadinra és gluteninre hasad a glutén, az alkoholos erjedés során is. Ebben az állapotában pedig már nem okoz tünetet. A mai kenyérnek látszó tárgyak azért nem jók, mert nem kovászoláson, hanem élesztős kelesztésen mennek keresztül.
2020. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Oh igen, de az olyan is, nem kérem még egyszer:D Segáz, mert száz másik dolgot ihatok helyette.

#3 Köszi az infót. Amúgy rendes glutén se okozna nekem tünetet mert nem vagyok érzékeny (autoimmun betegségemnek tesz jót a diéta). Tehát akkor lehet inni bármit?

2020. szept. 3. 18:25
 5/5 Phoney ***** válasza:
100%
Desztillált alkoholban (azaz töményszeszben) eredendően nincs glutén, maximum utólag kerülhet bele. Hirtelen nem is tudok elképzelni olyan röviditalt, aminek gluténtartalmú hozzávalója lehetne, szóval talán még likőrök közt sincs ilyen.
2020. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!