Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vajon miért ad keveset a...

Mindentudó99 kérdése:

Vajon miért ad keveset a szilva cefrém?

Figyelt kérdés
Már vagy 20 éve főzöm a pàlinkát de így még nem igen jártam. A szokottnàl kevesebbet ad. Savazom élesztőztem stb . Mindent ahogy kell. Kiforrt teljesen. Lepotika szilva . A gyümölcs kivàló volt. A szokásos mennyiség 70-80% át adja. Mi lehet a probléma
2020. szept. 9. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Több cukor kell bele.
2020. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Éretlenül szedted le.
2020. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Idén sokkal kevesebb napot, de sokkal több esőt kapott, kevesebb a gyümölcsben a cukor. Abból meg kevesebb alkohol lesz.


Idén főzd 50 helyett 40 fokra, akkor kb. ugyanannyi pálinkád lesz literben.

2020. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy vettem és még talán sosem volt ilyen szép érett szilvám. Szóval látszólag minden rendben volt
2020. szept. 9. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Látszólag. De máshol sem sütött rá a nap többet.
2020. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem látszatra működik. :D Vegyél egy brix refraktométert és legközelebb mindig nézd meg az édes cefre brix fokát, abból megtudod a cukortartalmat, az alapján már tudod kb. mire számíthatsz, de nem 100%, hogy ez a gond. Azért is volna jó egy ilyen beszerzése, hogy ilyenkor ki tudd deríteni megakadt-e az erjedés. Nem teljességgel kizárt, hogy az a gond (ha ecetesedés nem történt, de feltételezem az nem, arra kitértél volna).

Nekem is kevesebbet ad idén szinte az összes gyümölcs, egyedül a körte nem. Ami extrém volt, az a mirabella, 60kg mindössze 3 litert adott.

Ez egy kiemelkedően sz-r év volt!

2020. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg gyengébb minőségű vokt a szilva bár ez abszolút nem tünt fel. Kiforrt rendesen semm8 gond nem volt. Azért köszönöm.
2020. szept. 10. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!